Εύκολο διπλό και 2ος ο Εθνικός (φώτος)

Εύκολο διπλό για τον Εθνικό Άχνας που κέρδισε τον Διγενή Ορόκλινης με 1-3 και επέστρεψε στις νίκες. Παράλληλα ανέβηκε μόνος στην 2η θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό. Το www.kerkida.net​ ήταν στο κοινοτικό στάδιο Αγίας Παρασκευής.

Μαζί μας η Bet on Alfa

H EΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα

-3' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Παπαγεωργίου έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή και ο Μιχαήλ απέκρουσε δύσκολα

-5' ΓΚΟΛ 0-1 ο Εθνικός με τον Πιντσέλι, με δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή!

-16' Σουτ του Ρολφ, σταθερά ο Μπογκατίνοφ

-25' Ο Εθνικός προηγείται και ελέγχει το ρυθμό και είναι αυτός που θέλει να σκοράρει και να σφραγίσει την νίκη

-27' Ο Ρόγκατς μέσα από την μικρή περιοχή με το κεφάλι έστειλε την μπάλα απελπιστικά έξω. Μεγάλη ευκαιρία

-45' Σουτ του Καπαρτή λίγο έξω

-Oλοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-54' ΓΚΟΛ 0-2 ο Εθνικός. Με κεραυνό ο Ηλία μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο "γάμμα" της εστίας του Μιχαήλ

-66' ΓΚΟΛ 0-3 οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Πιντσέλι, μετά από χέρι του Κέζου

-75' ΓΚΟΛ, μειώνουν 1-3 οι γηπεδούχοι. Λάθος γύρισμα του Μαρκόσκι προς τα πίσω, ο Πιτσιλλίδης εκμεταλλεύτηκε και σκόραρε σε κενή εστία

-84' μεγάλη ευκαιρία για την Άχνα, ο Ηλία στο τετ-α-τετ με τον μιχαήλ δεν έκανε καλό τελείωμα

-Τέλος αγώνα

Διγενής: Mιχαήλ, Κουμάσης, Ρολφ, Αλεξίου, Μπολμποσιάν, Σορέλ, Χαπέσιης, Κέζος, Χούτρης, Βελκόφ, Πιτσιλλίδης

Εθνικός: Μπογκατίνοφ, Ευσταθίου, Ρόκατς, Πιντσέλι, Φοινίρης, Γκλιγκόροφ, Χουντόβιακ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Ηλία, Παπαγεωργίου