"Καθάρισε" Ονήσιλο και... περιμένει! (Φώτος)

Ο Ονήσιλος έβαλε δύσκολα στον Οθέλλο ωστόσο η ομάδα του Κώστα Καϊάφα βρήκε την λύση και πανηγύρισε μία ακόμη επιτυχία. Στο παιχνίδι της Παρασκευής (25/01) στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' Κατηγορία, ο Οθέλλος υποδέχθηκε στην Αθηαίνου την ομάδα της Σωτήρας και επικράτησε με 2-0 χάρις σε γκολ των Σολάρι και Τζόνσον, με τα τέρματα να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο. Με την νίκη αυτή ανέβηκε στους 34 βαθμούς και είναι στην 2η θέση πίσω από τον Ολυμπιακό (36) και Εθνικό (33), ωστόσο οι δύο αυτές ομάδες έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο και ο Οθέλλος περιμένει απώλειες. Ντεμπούτο στον πάγκο των ηττημένων για τον Νίκο Νικολάου.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το ΦΙΛΜ του αγώνα

-Ντεμπούτο στον πάγκο του Ονήσιλου για τον Νίκο Νικολάου.

-Έναρξη.

-6' Πρώτη φάση στο παιχνίδι. Πλασέ στην κίνηση από τον Φοφανά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σολάρι, διώχνει σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

-10' Κυρίαρχος ο Οθέλλος στα πρώτα λεπτά.

-13' Δυνατό σουτ του Σολάρι, δύσκολα ο Στρατηλάτης.

-18' Διπλή ευκαιρία για τον Οθέλλο. Φοφανά και Τζόνσον δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον αντίπαλο γκολκίπερ εντός περιοχής.

-28' Κίτρινη στον Μαυρουδή.

-30' Ανέβηκε στα τελευταία λεπτά ο Ονήσιλος.

-35' Ανέβασμα του Δανιήλ από δεξιά και γύρισμα, μαζεύει ο Ρομέρο.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-50' Πρώτη φάση στο β' μέρος, από κοντά ο Τζόνσον δεν βρήκε στόχο.

-58' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Οθέλλο. Ο Αργυρού έδειξε παράβαση για χέρι απ' τον Νικολάου.

-60' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο! Ο Σολάρι εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0!

-62' Κοντά στην ισοφάριση ο Ονήσιλος. Κεφαλιά του Αμεσάν, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ρομέρο.

-67' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο! Ο Τζόνσον μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε το πλασέ, νικώντας τον Στρατηλάτη για το 2-0.

-75' Κλασική ευκαιρία για τον Οθέλλο. Μόνος απέναντι στον Στρατηλάτη ο Τζόνσον, πλάσαρε έξω.

-80' Κίτρινη στον Μπρούνο.

-86' Κίτρινη στον Φιάκα.

-Τέλος αγώνα.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ρομέρο, Γαβριήλ, Βασιλείου, Χατζηγιαννακού (46'Κυριάκου), Σολάρι, Τζόνσον, Θεοχάρους, Τσίτας (79'Μπρούνο), Φοφανά, Κατσής, Φιάκας.

ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Στρατηλάτης, Δανιήλ (80'Αντωνίου), Αλκιβιάδης (71'Ενλουντουλού), Παπαθανασίου, Αμεσάν, Κάστανου (76'Καλλής), Πιτταράς, Μαυρουδή, Π. Νικολάου, Ντιμιτρένκο, Σ. Νικολάου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπρούνο, Φιάκας/ Μαυρουδής.