"ΔΙΠΛΟ" και... ΔΕΥΤΕΡΟΣ ξανά! (φώτος)

Πέρασε από την Αραδίππου ο Εθνικός Άχνας και ανέβηκε ξανά στη 2η θέση του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Με το γκολ του Πιντσέλι στο 13ο λεπτό οι Αχνιώτες πήραν μια σημαντική εκτός έδρας νίκη (0-1) στη προσπάθεια που κάνουν για την άνοδο στην πρώτη κατηγορία. Μπορούσε για πιο άνετη νίκη η ομάδα του Εγκωμίτη που στο τέλος αγχώθηκε αλλά κράτησε το υπέρ της προβάδισμα. Στους 36 ο Εθνικός, στους 19 βαθμούς έμεινε η Ομόνοια. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net βρέθηκε στο Κοινοτικό της Αραδίππου και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Μαζί μας η Bet on Alfa

- Έναρξη του αγώνα

- Μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά ο Εθνικός ο οποίος κέρδισε δυο κόρνερ. Η ομάδα του Εγκωμίτη ψάχνει το γρήγορο γκολ.

- 11' Ωραία ενέργεια του Καπαρτή μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας, έκανε το σουτ, δύσκολη απόκρουση του Ταουντούλ σε κόρνερ.

- 13' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό. Ο Πιντσέλι ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.  Ο έμπειρος μέσος μέσα από την περιοχή έπιασε το σουτ και νίκησε τον Ταουντούλ

- 19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Ηλία έφυγε μόνος πίσω από την άμυνα της Ομόνοιας αλλά το τελείωμα που επιχείρησε δεν ήταν καλό. Πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

- 32' Σουτ του Στυλιανίδη σε ετοιμότητα ο Μπογκατίνοφ.

-38' Μεγάλη ευκαιρία και πάλι με τον Ηλία που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Ταουντούλ έσωσε με τα πόδια.

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 60' Προσπαθεί η Ομόνοια να γίνει απειλητική αλλά ο Εθνικός συνεχίζει να ελέγχει τον αγώνα.

- 64' Κίνδυνος στην περιοχή του Εθνικού, σέντρα του Θεοδώρου ο Γρηγορίου δεν μπορεί να σκοράρει, διώχνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

- 73' Σουτ του Νικολαϊδη από πλάγια στην περιοχή του Εθνικού, μπλοκάρει ο Μπογκατίνοφ.

- 79' Στημένο για τον Εθνικό πίσω από την μπάλα ο Πιντσέλι. Εκτελεί ο σκόρερ, η μπάλα στο τείχος.

- 89' Πολύ μεγάλη φάση για την Ομόνοια με τον Σίδνει. Σώζει ο Μπογκατίνοφ και κρατάει το 0-1.