ΠΕΝΤΑΡΑ και το τρένο… συνεχίζει! (φώτος)

Με το άνετο και επιβλητικό 5-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός της ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Φάτζιο Μπούις συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία οδηγώντας σταθερά την κούρσα στη βαθμολογία με 39 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τον δεύτερο Εθνικό Άχνας. Στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς η ΠΑΕΕΚ.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Σκόρερ για τους μαυροπράσινους με δύο γκολ ο Ράμος κι από ένα οι Άλεξ Κωνσταντίνου, Βιέιρα και Ροτζέριο.

Το kerkida.net ήταν στο Μακάρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση

-7’ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με την ΠΑΕΕΚ πάντως να δείχνει διάθεση να κυκλοφορήσει την μπάλα και να επιτεθεί

-8’ Πρώτο σουτ στο παιχνίδι για την ΠΑΕΕΚ. Ο Νάντο σούταρε από το ύψος της περιοχής, ο Γιωργαλλίδης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

-10’ Σουτ του Ευγένιου Αντωνίου εκτός περιοχής, ο Αγριμάκης αποκρούει ασταθώς και μπλοκάρει την μπάλα!

-17’ Νέο μακρινό σουτ του Νάντο, αποκρούει ο Γιωργαλλίδης!

-20΄ Μετά από φάουλ-γέμισμα του Βιέιρα, ο Ράμος έπιασε κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια. Αρκετά αργός ο ρυθμός του αγώνα.

-23΄ Από πλάγια θέση εκτός περιοχής, ο Άλεξ Κωνσταντίνου κάνει το σουτ, με τον Αγριμάκη να αποκρούει εντυπωσιακά!

-27΄Αναγκαστική αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ. Εκτός με φορείο ο Κουτούνα στη θέση του ο Στυλιανού.

-34' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Ολυμπιακό! Δεν έδιωξε σωστά η άμυνα της ΠΑΕΕΚ με τον Άλεξ Κωνσταντίνου να το εκμεταλλεύεται και με ωραίο πλασέ μέσα στην περιοχή, να νικάει τον Αγριμάκη ανοίγοντας το σκορ!

-36’ Ο Ράμος έπιασε κεφαλιά ψαράκι μέσα στην περιοχή με τον Αγριμάκη να αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ

-39’ Ο Ευγένιος Αντωνίου από καλή θέση μέσα στην περιοχή στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ

45+ Λάθος του Γιωργαλλίδη που έδιωξε την μπάλα πάνω στον Νάντο στο ύψος της περιοχής, όμως το σουτ του τελευταίου αποκρούστηκε σωτήρια από τον Σάββα!

Κρατήθηκαν 4 λεπτά καθυστερήσεις λόγω της διακοπής που υπήρχε νωρίτερα στον τραυματισμό του Κουτούνα.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Έναρξη β΄ημιχρόνου

46’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ράμος από πολύ κοντά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ!

52' Ο Άλεξ πέρασε όποιο βρήκε μπροστά του όμως το πλασέ του πέρασε παράλληλα από την εστία!

53’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 2-0 με τον Ράμος! Σέντρα του Βιέιρα, κεφαλιά ψαράκι του Ράμος που βάζει με δύο γκολ προβάδισμα στους γηπεδούχους!

63' Κεφαλιά του Ράμος μπλοκάρει ο Αγριμάκης!

69΄ Εξαιρετική προσπάθεια από τον Παπαγεωργίου που μετά από κούρσα που έκανε μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε με το διαιτητή να δείχνει πέναλτι.

70' ΓΚΟΛ 3-0 για τον Ολυμπιακό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιέιρά!

73' Κίτρινη στον Στυλιανού

76' Αλλαγή τερματοφύλακα για την ΠΑΕΕΚ. Στη θέση του Αγριμάκη, ο Μαυρομούστακος

85΄ Διαδικαστικού χαρακτήρα τα λεπτά μετά το τρίτο γκολ με τον Ολυμπιακό να κάνει ότι θέλει στο γήπεδο.

87' ΓΚΟΛ 4-0 με τον Ράμος. Ο Μαυρομούστακος έδιωξε την μπάλα και αυτή κόντραρε στον Ράμος για να καταλήξει στα δίχτυα

90΄ΓΚΟΛ 5-0 για τον Ολυμπιακό... Ο Ροτζέριο βγήκε στο τετ-α-τετ και πλάσαρε εύστοχα για το πέμπτο γκολ του Ολυμπιακού!

Ολυμπιακός (Φ. Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Κωνσταντίνου, Βιέιρα (74' Ανδρέου), Σάββα, Αντωνίου (68΄ Παχίπης Γ.), Μέντες, Παχίπης Α. (55' Ροτζέριο), Ράμος, Παπαγεωργίου.

ΠΑΕΕΚ (Α. Αριστοκλέους): Αγριμάκης (76' Μαυρομούστακος ), Νάντο (58΄Κωνσταντίνου), Παπαχαραλάμπους, Ορφανίδης, Τσαγκάρης, Μάρισιτς, Σιεκερσάββας, Χαραλάμπους, Κούρου, Δανός, Κουτούνα (27΄Στυλιανού).