"Κολλημένος" με την κορυφή ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! (φώτος)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Ολυμπιακό με 2-1 την Αγία Νάπα, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας. Παρόλο που προηγήθηκε η γηπεδούχος ομάδα με τον Ρόου στο 30΄, οι μαυροπράσινοι έφεραν... τούμπα το ματς πριν το τέλος του ημιχρόνου! Αρχικά με Σαμάρα στο 40΄ και με Ράμος στο 43΄ διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Παραμένει στην 1η θέση ο Ολυμπιακός με 42 βαθμούς. Στους 20β η Αγία Νάπα.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα…

1΄ Έναρξη αγώνα

6' Κλασική ευκαιρία για την Αγία Νάπα, τετ α τετ του Σοφοκλέους με τον Γιωργαλλιδη, αδύναμο το πλασέ του

7' Απειλεί ξανά η Αγία Νάπα, διαγώνιο σουτ του Γκονζάλες, δύσκολα σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης

14' Απίθανη επέμβαση του Κίττου σε κοντινό βολέ του Παχίππη. Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

30΄ ΓΚΟΛ/ Σε θέση οδηγού η Αγία Νάπα με ωραίο πλασέ του Ομάρ Ρόου, μετά από σέντρα του Γκονζάλες από τα δεξιά

40΄ ΓΚΟΛ/ Με δυνατό σουτ του Σαμάρα μέσα από την περιοχή γίνεται το 1-1

43΄ ΓΚΟΛ/ Με Ράμος το 1-2! Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ και οι φιλοξενούμενοι φτάνουν στην ολική ανατροπή μέσα σε 3 λεπτά

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

48' Κεφαλιά του Ράμος από κοντά, η μπάλα λίγο έξω

60΄ Έχει την κατοχή η γηπεδούχος ομάδα. Πιέζει για την ισοφάριση

75΄ Ίδιο το σκηνικό. Ο Ολυμπιακός έχει δώσει έμφαση στο μεσοαμυντικό κομμάτι, η Αγία Νάπα ψάχνει το 2-2, αλλά χωρίς να φτιάξει μεγάλη ευκαιρία