''Κόλλησαν'' στην άγονη ισοπαλία (φώτος)

Σ’ ένα κακό-βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω των έντονων βροχωπτόσεων, στο πλαίσιο της 19ης στροφής του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας το ΘΟΪ και η ΠΑΕΕΚ συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 0-0.

Με την 7η φετινή της ισοπαλία η ομάδα της Λακατάμιας ανέβηκε στους 25 βαθμούς. Τέταρτη ισοπαλία για την ομάδα της Κερύνειας που πήγε στους 16 και εξακολουθεί να βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Μαζί μας η Bet on Alfa

1' Έναρξη αναμέτρησης.

6' Εκτέλεση φάουλ για το ΘΟΪ από τον Πεχλιβανοπουλο μεσα στη περιοχή. Απομάκρυνση από τους αμυντικούς της ΠΑΕΕΚ.

9' Μεγάλη ευκαιρία για το ΘΟΙ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χοπσεπιαν με κεφαλιά εντός της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα μόλις έξω.

14' Απειλεί η ΠΑΕΕΚ με τον Ντα Σίλβα. Προσπάθησε με ανάποδο εντός περιοχής να στείλει την μπάλα στα δίκτυα, πάνω από τα δοκάρια.

35' Σουτ από τον Νουγκουειρα δεν ανησύχησε ο Ζαχαρουδιού.

39' Σουτ από τον Παπαχαραλάμπους από το ύψος του πέναλτι, δύσκολα σε κόρνερ ο Ζαχαρουδιού.

49' Κεφαλιά από τον Ντα Σίλβα μετά από σέντρα του Παπαχαραλάμπους έξω.

65' Ευκαιρία για το ΘΟΪ. Ο Ξενοφώντος απέναντι από τον Αγριμάκη, έκανε το πλασέ όμως ο τερματοφυλακας της ΠΑΕΕΚ έδιωξε σωτήρια με τα πόδια.

76' Κόρνερ για την ΠΑΕΕΚ, ο  Βασιλείου τη κεφαλιά πάνω από τα δοκάρια.

77' Ο Κουτούνα από αριστερά μπήκε στη περιοχή, έκανε τη σέντρα όμως η μπάλα κόντραρε.

79' Σουτ από τον Κουιντέλα λίγο έξω απ τη περιοχή μπλόκαρε ο Ζαχαρουδιού.

80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νουγκουειρα, κανένα πρόβλημα για τον Ζαχαρουδιού.

90' Ευκαιρία για το ΘΟΪ ο Ξενοφώντος με κεφαλιά εντός περιοχής ήταν άστοχος.

Τέλος αγώνα...

ΘΟΪ: Ζαχαρουδιού, Πεχνιβανόπουλος, Λεμονάρης, Ξενοφώντος, Αλωνεύτης, Στυλιανού, Χαντζιβάνοφ, Μάρκο, Βοσνακίδης, Χοβσεπιάν, Χαραλάμπους

ΠΑΕΕΚ: Αγριμάκης, Παναγιώτου, Γκουιντέλα, Παπανικολάου, Παπαχαραλάμπους, Βασιλείου, Μάρσιτς, Κούρου, Νογκουέιρα, Κουτούνα, Ντα Σίλβα