ΠΕΜΠΤΗ σερί και περιμένει… το ντέρμπι! (φώτος)

Την πέμπτη σερί νίκη του πέτυχε ο Ολυμπιακός αυτή τη φορά με 2-0 επί του Ονήσιλου στο Μακάρειο για την 19η αγωνιστική και ανεβαίνει στους 45 και στο +6 από τον δεύτερο Εθνικό Άχνας περιμένοντας τα ματς των ομάδων που τον ακολουθούν στη βαθμολογία. Τα γκολ για την ομάδα του Φάτζιο Μπούις πέτυχαν οι Πιερμάγιερ(50’) και Κωνσταντίνου (82’). Αύριο αγωνίζεται ο τρίτος με 37 βαθμούς Οθέλλος με την ΑΕΖ ενώ την Κυριακή είναι το ντέρμπι μεταξύ Εθνικού και Άρη όπου οι μαυροπράσινοι ευελπιστούν σε απώλειες του Εθνικού.

Μαζί μας η Bet on Alfa

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-2' Κεφαλιά του Ρομό έξω, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

-3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και πάλι με τον Ρομό. Ο άσος του Ολυμπιακού αστόχησε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίκτυα με κεφαλιά.

-9' Σουτ του Ροτζέριο, μαζεύει ο Στρατηλάτης.

-16΄ Σέντρα-σουτ του Ροτζέριο πάνω από την εστία του τερματοφύλακα του Ονήσιλου.

-21' Κεφαλιά του Ράμος έξω η μπάλα. Πιέζει ο Ολυμπιακός για να πετύχει ένα τέρμα.

-26' Φάουλ για τον Ονήσιλο σε καλό σημείο, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή προς τα αριστερά, απευθείας έξω η μπάλα.

-32' Αδύναμο σουτ του Ρομό, στην αγκαλιά του Στρατηλάτη η μπάλα.

-33' Κεφαλιά του Ρομό μετά από σέντρα του Ροτζέριο από αριστερά, πολύ έξω η μπάλα.

-35' Κίτρινη κάρτα για τον Μέντες για φάουλ στον Παπαθανασίου.

-37' Τετ-α-τετ ο Καλλής με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, το σουτ του κοντράρει στο Γιωργαλλίδη και πριν φτάσει στην εστία διώχνει ο Πιερμάγιερ!

-40' Σουτ του Αντωνίου, έξω η μπάλα.

-Ημίχρονο.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Πρώτο σουτ του Ροτζέριο στο δεύτερο ημίχρονο, άστοχο.

-50' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τακουνάκι του Πιερμάγιερ, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

-53' Κίτρινη κάρτα για τον Θεοδώρου.

-59' Αδύναμο σουτ του Πιτταρά μαζεύει ο Γιωργαλλίδης.

-66' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο για φάουλ στον Πιτταρά.

-67' Φάουλ για τον Ονήσιλο σε πολύ καλό σημείο, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-69' Σουτ του Πιερμάγιερ, διώχνει σε κόρνερ ο Στρατηλάτης.

-72' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με σουτ του Βιέιρα.

-74' Συρτό σουτ και πάλι από τον Βιέιρα, δεν ανησυχεί ο Στρατηλάτης.

-75' Κίτρινη κάρτα για τον Σαμάρα.

-76' Απευθείας εκτελέση φάουλ του Πιερέττη, αποκρούει ο Γιωργαλλίδης.

-81΄ Σουτ του Κωνσταντίνου, κοντράρει η μπάλα σε αντίπαλο και πάει σε κόρνερ.

-82' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Έκανε αρχικά το σουτ από κοντά ο Άλεξ Κωνσταντίνου, με τον Στρατηλάτη να αποκρούει, ο Ράμος έκανε δεύτερο σουτ που κόντραρε, με τον Άλεξ να παίρνει το ριμπάουντ σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

-Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-90+3 Σουτ του Πιερμάγιερ, μαζεύει εύκολα ο Στρατηλάτης.

Εντεκάδες:

Ολυμπιακός(Φ. Μπούις): Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγιερ, Ροτζέριο, Ρόμο(63' Kωνσταντίνου), Βιέιρα(79' Παχίπης Α.), Παχίπης(87' Σάββα), Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ράμος.

Ονήσιλος(Ν.Νικολάου): Στρατηλάτης, Δανιήλ, Αλκιβιάδης(61' Nικολάου), Παπαθανασίου(70' Πιερέττης), Κάστανου, Θεοδώρου, Πιτταράς, Ντιμυτρένκο, Νικολάου, Καλλής, Αντωνίου(46' Κατσιαρής)