Πέντε γκολ και... ΑΣΙΛ! (Φώτος)

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας ο ΑΣΙΛ. Η προσφυγική ομάδα υποδέχθηκε στο "ΓΣΖ" την ΜΕΑΠ και επικράτησε με 3-2, με τα πέντε γκολ να έρχονται όλα στο δεύτερο μέρος! Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του αγώνα.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το ΦΙΛΜ του αγώνα

-Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, άρχισε δυνατή βροχή.

-5' Πιο επιθετικά ξεκίνησε ο ΑΣΙΛ, δημιούργησε τις προϋποθέσεις με τον Μάτσι και τον Αβραάμ.

-10' Η δυνατή βροχή δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, που δεν μπορούν να γίνουν απειλητικοί μπροστά από τις δύο εστίες.

-14' Καλό σουτ από τον Δημητρίου εντός περιοχής, λιγο έξω.

-23' Καλή προσπάθεια από τον Πέππο, διώχνει ο Χατζηφραγκίσκου.

-28' Ωραία ενέργεια του Μάτσι, πάσα στον Αβραάμ αλλά το σουτ του κόντραρε.

-42 Ατομική ενέργεια του Οπόνγκ, πέρασε από 2 παίκτες έκανε το σουτ, η μπάλα μόλις έξω.

-47' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ με τον Πάρπα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπρατσιάνι, ο Πάρπας με κεφαλιά νίκησε τον Μπουκόφσκι για το 1-0!

-52' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΙΛ! Ωραία αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, δυνατό σουτ του Κωμοδίκη όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

-56' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΙΛ, το κέρδισε ο Κωμοδίκης.

-57' ΓΚΟΛ με τον Κωμοδίκη! Ο ίδιος ποδοσφαιριστής το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0!

-59' ΓΚΟΛ για την ΜΕΑΠ! Ο Οπόνγκ με μακρινό σουτ νίκησε τον Χατζηφραγκίσκου μειώνοντας σε 2-1!

-63' ΝΕΟ ΓΚΟΛ! Τρίτο για τον ΑΣΙΛ! Ο Μάτσι με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 3-1.

-70' Πάνω - κάτω η μπάλα, πολύ καλύτερος ο ρυθμός σε σχέση με το πρώτο μέρος.

-83' ΓΚΟΛ για την ΜΕΑΠ με τον Πέππο που μειώνει σε 3-2.