ΝΙΚΗ με ανατροπή στο 90+1΄(φώτος)

Η ΑΕΖ ήταν πίσω στο σκορ στον αγώνα με τον ΑΣΙΛ για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας όμως χάρη στο γκολ του Μπανγκούρα στο 90+1΄πήρε την νίκη επικρατώντας με 2-1. Ο ΑΣΙΛ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Κωμοδίκη στο 18΄όμως οι γηπεδούχοι με τους Πούλπο και Μπανγκούρα πήραν το τρίποντο φτάνοντας στους 24 βαθμούς. Στους 29 παρέμεινε ο ΑΣΙΛ. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Σέντρα στο ματς...

18΄ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ με τον Κωμοδίκης, 0-1

23΄Σουτ από τον Γεωργίου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΖ.

24΄Κίτρινη στον Τζιμοντζί

27΄Κίτρινη στον Μουστάκα

28΄Σουτ από τον Μπρατσιάνι απέκρουσε ο Βίκτορ

31΄Σουτ από τον Αβραάμ, άστοχο. Παραμένει το 0-1.

33΄Απευθείας φάουλ από τον Μπανγκούρα, απέκρουσε ο Χατζηφραγκίσκου.

ΤΕΛΟΣ πρώτου μέρους.

Ξεκίνησε το 2ο μέρος

55΄Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο 2ο μέρος.

62΄Πέναλτι για την ΑΕΖ, το κέρδισε ο Θεοδώρου από τον Πελαγία. Το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Πούλπο όμως ο διαιτητής έδωσε επανάληψη μετά από πέντε λεπτά συζητήσεων με τον βοηθό. Ο Χατζηφραγκίσκου απέκρουσε αρχικά όμως στην επαναφορά η μπάλα πήγε στα δίκτυα. Μετά από αρκετά λεπτά αποφασίστηκε όπως το πέναλτι επαναληφθεί.

68΄Τελικά έδωσε επανάληψη. Ο Πούλπο εκτέλεσε και έκανε το 1-1.

90+1' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ που γυρίζει το ματς με τον Μπανγκούρα, 2-1!

90' Δέκα λεπτά ο χρόνος καθυστέρησης!

ΤΕΛΟΣ στο ματς

ΑΕΖ: Βίκτορ, Παστελλής, Γεωργίου, Γκονζάλεζ, Μουστάκας, Μπανγκούρα, Φώκλας, Κυριάκου, Βελάσκεθ, Θεοδώρου, Ακομά

ΑΣΙΛ:  Χατζηφραγκίσκου, Πάρπας, Τζιμοντζί, Κωμοδίκης, Μπαντιόνγ, Αβραάμ, Δημητρίου, Μπρατσιάνι, Ελευθερίου, Πελαγίας, Μπεμπά