Διπλό με… τεσσάρα στη Λακατάμια! (φώτος)

Μεγάλο διπλό με 4-2 πέτυχε ο Ονήσιλος επί του ΘΟΪ στη Λακατάμια. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Πεχλιβανόπουλο όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή χάρις σε γκολ των Θεοδώρου, Αμεσάν, Ενλουντουλού και Σ. Νικολάου. Το ΘΟΪ μείωσε όταν όλα κρίθηκαν με τον Ιωάννου στο 89’. Η ομάδα της Σωτήρας ανέβηκε στους 28 βαθμούς ξεπερνώντας τον σημερινό της αντίπαλο που έμεινε στους 25.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο...

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-3’ Ακυρώνεται γκολ για τον Ονήσιλο ως οφσάιντ. Ο Καλλής πήρε την κεφαλιά όμως υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση.

-4’ ΓΚΟΛ 1-0 το ΘΟΪ. Ο Πεχλιβανόπουλος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

-10΄ ΓΚΟΛ 1-1 για τον Ονήσιλο. Ο Θεοδώρου μπήκε με φόρα στην περιοχή και με δυνατό σουτ ισοφάρισε για την ομάδα της Σωτήρας.

-19΄Αναγκαστική αλλαγή για το ΘΟΪ... Εκτός ο Ξενοφώντος μέσα ο Παπαθεοχάρους!

-20' ΓΚΟΛ 1-2 για τον Ονήσιλο. Ο Αμεσάν με φοβερό σουτ από πλάγια θέση έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

-27’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ονήσιλο με τον Ενλουντουλού που σούταρε εντός περιοχής όμως του σουτ του απέκρουσε σωτήρια ο Ζαχαρουδιού!

-35’ Το ΘΟΪ έχει την κυκλοφορία όμως ο Ονήσιλος αμύνεται σωστά και κρατάει το προβάδισμα.

-41’ Κεφαλιά του Βοσνακίδη μπλοκάρει άνετα ο Στρατηλάτης.

-42΄Αιφνιδιασμός για τον Ονήσιλο με τον Ενλουντουλού να βγαίνει τετ-α-τετ και να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

-45’ ΓΚΟΛ 1-3 για τον Ονήσιλο… Ωραίος συνδυασμός μεταξύ Αμεσάν, Παπαθανασίου, Ενλουντουλού με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-48’ Σουτ του Παπαθεοχάρους μπλοκάρει εύκολα ο Στρατηλάτης.

-53΄ΓΚΟΛ 1-4 για τον Ονήσιλο. Ο Σ. Νικολάου μετά από γέμισμα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με ωραίο σουτ σκόραρε το τέταρτο γκολ για την ομάδα του.

-63’ Χαμηλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, χωρίς φάσεις μετά το γκολ του Ονήσιλου.

-64’ Σουτ του Αμεσάν εντός περιοχής μπλοκάρει ο Ζαχαρουδιού.

-65’ Στο τετ-α-τετ ο Παπαθεοχάρους, όμως το σουτ του κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-68΄Σουτ του Θεοδώρου η μπάλα άουτ.

-69’ Κίτρινη στον Αλωνεύτη.

-71’ Γύρισμα του Ενλουντουλού στον Παπαθανασίου που έκανε την προβολή από πολύ κοντά όμως ο Ζαχαρουδιού απέκρουσε σωτήρια!

-75΄ Στη θέση του Παπαθανασίου ο Αντωνίου.

-76’ Ο Αντωνίου βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ ξέφυγε τον κίπερ όμως το σουτ του κατέληξε μόλις άουτ.

-77’ Νέα ευκαιρία για τον Ονήσιλο με τον Αντωνίου να σουτάρει από κοντά μετά από πάσα του Ενλουντουλού με τον Ζαχαρουδιού να κάνει σπουδαία απόκρουση.

-86’ Νέα ευκαιρία με τον Αντωνίου να βγάινει τετ-α-τετ και να στέλνει την μπάλα άουτ.

-89’ ΓΚΟΛ 2-4. Μειώνει το ΘΟΪ με ωραίο σουτ του Ιωάννου εντός περιοχής.

Εντεκάδες:

ΘΟΪ: Ζαχαρουδιού, Πεχλιβανόπουλος, Κίττος, Ξενοφώντος, Γαβριηλίδης, Ιωάννου, Αλωνεύτης, Ροτς, Βοσνακίδης, Χοβσεπιάν, Χαραλάμπους.

Ονήσιλος: Στρατηλάτης, Αλκιβιάδης, Παπαθανασίου, Ενλουντουλού, Αμεσάν, Κάστανος, Θεοδώρου, Νικολάου, Ντιμιτρένκο, Νικολάου Σ., Καλλής.