Από ΕΝΑ γκολ και από ΕΝΑ βαθμό (Φώτος)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο "ΓΣΖ" ανάμεσα σε ΑΣΙΛ και Αναγέννηση το βράδυ της Παρασκευής (08/03), στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' ΚατηγορίαςΣυναρπαστικό παιχνίδι, με την Αναγέννηση να σκοράρει στο πρώτο μέρος με τον Σιαθά και τον ΑΣΙΛ να απαντά στο β' μέρος με τον Κωμοδίκη για το τελικό 1-1.

Μαζί μας η Bet on Alfa

**Ντεμπούτο στον πάγκο του ΑΣΙΛ πραγματοποίησε ο Άγγελος Ευθυμίου.

-5' Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά.

-10' Γύρισμα του Κωμοδίκη από δεξιά, δύσκολα ο Μάστρου.

-15' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με τον Σιαθά! Μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Αντωνίου έκανε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σιαθάς με κοντινή προβολή... άνοιξε το σκορ.

-23' Κρατά μπάλα ο ΑΣΙΛ, ψάχνει την ισοφάριση.

-35' Mακρινό σουτ του Κυριάκου, δεν μπόρεσε να συγκρατήσει ο Χατζηφραγκίσκου αλλά οι αμυντικοί των γηπεδούχων πρόλαβαν τον Ευσταθίου.

-43' Κλασική ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Πλασέ του Ρεγκάκου, με τα πόδια ο Μάστρου.

-46' Ηλιόπουλος αντί Αντιόλο.

-53' Πιο επιθετική στα πρώτα λεπτά η ομάδα του ΑΣΙΛ. Έχει δώσει μέτρα η Αναγέννηση και περιμένει να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση.

-55' Πρώτη κίνηση για τον Απόστολο Μακρίδη. Σωτηρίου αντί Κουλλούρη.

-58' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ με τον Κωμοδίκη! Ευθυμίου και Ρεγκάκος μονομάχησαν και βρέθηκεν στο έδαφος, η άμυνα της Αναγέννησης δεν μπόρεσε να διώξει σωστά, η μπάλα έφτασε στον Κωμοδίκη που πλάσαρε εύστοχα τον Μάστρου για το 1-1. Διαμαρτυρίες από πλευράς Δερύνειας για φάουλ στον Ευθυμίου.

-62' Μακρινό σουτ του Σωτηρίου, πάνω από τα δοκάρια.

-64' Ωραία κίνηση και σουτ με το αριστερό από τον Μάτσι, έξω η μπάλα.

-65' Δεύτερη αλλαγή για την Αναγέννηση. Γιωρκάτζιης αντί Ευσταθίου.

-73'Δεύτερη κίνηση και για τον ΑΣΙΛ. Αβραάμ αντί Ρεγκάκου.

-81' Κεφαλιά του Γιωρκάτζιη, μπλοκάρει ο Χατζηφραγκίσκου.

-85' Ολοκλήρωσαν με τις αλλαγές οι δύο ομάδες. Μπρατσιάνι αντί Φελισιέν για τον ΑΣΙΛ, Νικολάου αντί Βλασόπουλου η Δερύνεια.

ΑΣΙΛ: Χατζηφραγκίσκου, Πάρπας, Τσιμόνζι, Κωμοδίκης, Αντιόλο (46'Ηλιόπουλος), Φελισιέν (85'Μπρατσιάνι), Ρεγκάκος (73'Αβραάμ), Μάτσι, Ματθαιου, Ελευθερίου, Πελαγίας.

Στον πάγκο οι Καραδής, Ηλιόπουλος, Μιχαήλ, Αβραάμ, Μπρατσιάνι, Μαρσελλής, Δημητρίου, Χριστοδούλου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Μάστρου, Γιαννακού, Κουλλούρης (55'Σωτηρίου), Ευσταθίου (65'Γιωρκάτζιης), Βλασόπουλος (85'Νικολάου), Βέσλεμ, Σιαθάς, Αντωνίου, Κυριάκου, Ευθυμίου, Ντα Σίλβα.

Στον πάγκο οι Κασιάκκης, Κούρτης, Α. Ιωάννου, Νικολάου, Μαχάττου, Σωτηρίου, Γιωρκάτζιης, Σ. Ιωάννου, Χριστοδούλου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αντιόλο, Πελαγίας - Γιαννακού, Βλασόπουλος.