Το μοίρασαν στη Λακατάμια (Φώτος)

Στο ισόπαλο 1-1 συμβιβάστηκαν ΘΟΪ και ΑΕΖ στη Λακατάμια, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής στη Β΄Κατηγορία. Η ΑΕΖ άνοιξε το σκορ στο 27’ με τον Πούλπο να πιάνει φοβερό σουτ μέσα στην περιοχή ενώ το ΘΟΪ ισοφάρισε στο 57’ με κεφαλιά του Ροτς. Στο 88΄ αποβλήθηκε ο Χοβσεπιάν όταν διεκδικώντας την μπάλα έπεσε με άσχημο τρόπο πάνω στον Σοφρωνίου. Η ΑΕΖ ανέβηκε πλέον στους 28 βαθμούς, ενώ το ΘΟΪ, στο ντεμπούτο του Κώστα Καϊάφα, ανέβηκε στους 26.

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

-4’ Έχει τον ελεγχο η ΑΕΖ στα πρώτα λεπτά.

-5’ Πρώτο σουτ για την ΑΕΖ με τον Ελευθερίου.

-2’ Ευκαιρία για την ΑΕΖ! Γυριστό σουτ από τον Πούλπο μέσα στην περιοχή η μπάλα μόλις άουτ!

-15’ Κεφαλιά για το ΘΟΪ μέσα στην περιοχή με τον Χαραλάμπους η μπάλα μόλις άουτ!

-18΄ Κίτρινη στον Βοσνακίδη

-24’ Ο Χοβσεπιάν μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή του όμως το σουτ του κατέληξε άουτ.

-27' ΓΚΟΛ η ΑΕΖ με τον Πούλπο Γκονζάλεζ. Μετά από εκτέλεση φάουλ και απόκρουση των παικτών του ΘΟΪ η μπάλα έφτασε στον Πούλπο που με ωραίο μονοκόμματο σουτ άνοιξε το σκορ!

-33’ Γύρισμα του Θεοδώρου μέσα στην περιοχή προλαβαίνει προ του Βελάσκεζ που καραδοκούσε, ο Χαραλάμπους!

-36’ Κίτρινη στον Χρίστου.

-40’ Συρτό σουτ του Αλωνεύτη, μπλοκάρει εύκολα ο Σοφρωνίου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-54΄Σουτ του Αλωνεύτη εντός περιοχής για το ΘΟΪ τρομερή απόκρουση του Σοφρωνίου!

-55’ Κίτρινη στον Χοβσεπιάν.

-57' ΓΚΟΛ 1-1 για το ΘΟΙ με κεφαλιά του Ροτς. Εκτέλεση φάουλ του Χαραλάμπους, ο Ροτς προλαβαίνει τον κίπερ στην έξοδο και με κεφαλιά ισοφαρίζει!

-65’ Αλλαγή για το ΘΟΪ... έξω ο Κ. Κυριάκου, μέσα ο Χριστοφόρου.

-73’ Αλλαγή για την ΑΕΖ… Έξω ο Θεοδώρου, μέσα ο Μπαγκούρα.

-78΄Αλλαγή για την ΑΕΖ… Εκτός ο Δημητρίου μέσα ο Γεωργίου.

-78’ Αλλαγή και για το ΘΟΪ... Εκτός ο Δ. Κυριάκου, μέσα ο Ιωάννου.

-81’ Ευκαιρία για το ΘΟΪ με τον Αλωνεύτη που δεν κάνει καλό τελείωμα. Στην επόμενη φάση ευκαιρία και για την ΑΕΖ με τον Μπαγκούρα με τον Ζαχαρουδιού να μπλοκάρει το σουτ του.

-84΄ Αλλαγή για το ΘΟΪ… Έξω ο Νικολάου μέσα ο Στυλιανού.

-86΄ Κεφαλιά του Χοβσεπιάν, μπλοκάρει ο Σοφρωνίου.

-88΄ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Χοβσεπιάν που κτύπησε με φόρα σε διεκδίκηση τον Σοφρωνίου.

-89΄ Σε εξαιρετική θέση ο Χριστοφόρου μέσα στην περιοχή, τον προλαβαίνουν οι αμυντικοί της ΑΕΖ.