ΑΝΑΤΡΟΠΗ και... διπλό με Ηλία (Φώτος)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανδρέα Ηλία που σκόραρε δις και ανέτρεψε το σκορ, ο Εθνικός επικράτησε με 2-1 εκτός της Καρμώτισσας και πλησίασε στον ένα βαθμό από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό (αγωνίζεται αύριο). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πάντο και οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Ηλία έφτασαν στην ανατροπή και την νίκη.

Μαζί μας η Bet on Alfa

-5' Ο Παπαγεωργίου έκανε το σουτ από το ύψος της μεγαλης περιοχής, η μπάλα έξω.

-15' Καλός ο ρυθμός, οι δύο ομάδες παίζουν επιθετικά και ψάχνουν το γκολ.

-21' Σουτ του Ηλία από καλή θέση, η μπάλα ψηλά έξω.

-23' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με τον Πάντο! Ολιγωρία της άμυνας του Εθνικού μετά από εκτέλεση φάουλ του Παναγίδη και ο Πάντος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0!

-31' Καλό σουτ του Παπαγεωργίου, αποκρούει ο Καϊρίνος.

-32' Κίτρινη στον Ευσταθίου

-35' Δυνατό σουτ του Κουντόμπιακαπό το ύψος της μεγαλης περιοχής, η μπάλα μόλις έξω.

-41΄ΓΚΟΛ για την Άχνα με τον Ηλία ο οποίος υποδέχθηκε την πάσα εντός περιοχής και με όμορφο τελείωμα έστειλε την μπαλα στα δίκτυα του Καϊρίνου για το 1-1!

-42' Σουτ του Παπαγεωργίου εντός της περιοχής, σε κόρνερ ο Καϊρίνος.

-56' ΓΚΟΛ για το Εθνικό με τον Ηλία! Ανατρέπει το σκορ ο Εθνικός με δεύτερο γκολ από τον νεαρό επιθετικό, με ωραίο σουτ εντός περιοχής.

-62' ΔΟΚΑΡΙ για τον Εθνικό!  Σουτ του Καπαρτή η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

-63' Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα.Έξω Οζίας- Λούγκος μέσα Θανελάς - Νεοφύτου.

-75' Εξω ο Μάρκου μέσα ο Χατζηκωνσταντή.

-79' Σουτ του Κουντόμπιακ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ.

-83' Κεφάλια του Καπαρτή μετά από κόρνερ,  λίγο έξω.

-84' Έξω οι Ηλία και Παπαγεωργίου, μέσα Κυπριανού και Μαραθωνίτης.

-86΄ΔΟΚΑΡΙ για τον Εθνικό! Τεράστια ευκαιρία με τον Μαραθωνίτη που πέρασε και τον Καϊρίνο και με κενό το τέρμα έστειλε την μπαλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

-90+1 μακρινό σουτ του Θανελά, μπλοκάρει ο Μπογκαντίνοφ.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Καϊρίνος, Οζίας (63' Θανελάς),, Πάντος Α. Κυριάκου, Παναγίδης, Σαρίφ, Νιόκκας, Π. Κυριάκου, Γενεθλίου, Μάρκου, Λούγκος (63'Νεοφύτου).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκαντίνοφ, Φωτίου, Ευσταθίου, Ρόγκατς, Φοινίρης, Γκλιγκόροφ, Κουντόμπιακ, Καπαρτής, Ηλία (84'Μαραθωνίτης), Παπαγεωργίου (84'Κυπριανού), Ιωάννου.