Ντέρμπι, διαμαρτυρίες και... διπλό! (Φώτος)

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής απέναντι στην Δερύνεια, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Κέρδισε με 1-2 και οδηγεί σταθερά την κούρσα με 57 βαθμούς. Το ματς ήταν... ντέρμπι με παράπονα και από τις δυο ομάδες σε αρκετές φάσεις. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Μαζί μας η Bet on Alfa

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα. Θυμίζουμε ότι αυτό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του Απόστολου Μακρίδη, όπως δήλωσε ο ίδιος μετά το τέλος του προηγούμενου αγώνα με τον ΑΣΙΛ

-3' ΓΚΟΛ 0-1 ο Ολυμπιακός στην πρώτη φάση του αγώνα! Ο Ράμος από κοντά με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ

-Προσπαθεί να ισορροπήσει η Αναγέννηση μετά το δυνατό ξεκίνημα του Ολυμπιακού

-12' Κίτρινη στον Μέντες για φάουλ στον Ευθυμίου

-21' Κίτρινη στον Σωτηρίου

-24' Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για χέρι από τον Ευθυμίου μέσα στην περιοχή

-30' Συρτό σουτ του Βέσλεμ εκτός περιοχής, πέφτει ο Κωνσταντίνου και μπλοκάρει

-33' ΓΚΟΛ, 1-1. Κακή προσπάθεια για απομάκρυνση από τον Λεονάρντο μετά από χαμηλή μπαλιά. Έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε ιδανικά με το γκολ αλλά άμεσα η Αναγέννηση ισορρόπησε, πήρε τον έλεγχο του ματς και ισοφάρισε έστω και με ένα τυχερό γκολ

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από λάθος στην άμυνα, ο Κωνσταντίνου βρέθηκε φάτσα με τον Μάστρου αλλά πλάσαρε πάνω απ' τα δοκάρια

-53' Κίτρινη στον Άλεξ Κωνσταντίνου για "θέατρο" μετά από πτώση στην περιοχή

-59' Καλή στιγμή για την Αναγέννηση με σουτ του Σωτηρίου στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω

-61' Ο Βιέιρα στη θέση του Κωνσταντίνου

-64' Αναγκαστική αλλαγή. Ο Σ.Ιωάννου στη θέση του Κυριάκου

-71' Μέσα ο Παχίπης, έξω ο Οπόνγκ

-72' Διαμαρτυρίες για γκολ από τον Ολυμπιακό. Ο Ράμος έκανε τακουνάκι και ο Μάστρου απέκρουσε, με τη μπάλα να χτυπά και στο δοκάρι και να απομακρύνεται. Από τα replay που προβλήθηκαν δεν ξεκαθαρίζει πλήρως αν πέρασε ολόκληρη η μπάλα την γραμμή

-77' ΓΚΟΛ 1-2 με τον Ράμος ο Ολυμπιακός. Πήρε το ριμπάουντ μετά από εκτέλεση φάουλ που πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και σκόραρε από κοντά. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ

-83' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Ευσταθίου. Έντονες διαμαρτυρίες από την ομάδα της Δερύνειας και κίτρινη στον Αντωνίου

-90' Ο Σάββα στη θέση του Ράμος

-Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

-91' Και πάλι έντονες διαμαρτυρίες από την Δερύνεια που ζητά δυο φορές πέναλτι μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα

-92' Ζητά και πάλι πέναλτι η ομάδα της Αναγέννησης για χέρι του Σαμάρα. Η μπάλα φαίνεται να χτυπά στο χέρι του αμυντικού του Ολυμπιακού

-Τέλος και το τρίποντο στον Ολυμπιακό

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Μάστρου, Φίλγκεϊτ, Ευσταθίου, Ράνος, Νικολάου, Γουέσλεμ, Αντωνίου, Κυριάκου (64' Σ.Ιωάννου), Ευθυμίου, Σωτηρίου, Ντα Σίλβα.

Στον πάγκο: Κασιάκκης, Γιαννακού, Κούρτης, Κουλλούρης, Ιωάννου Α, Σιαθάς, Γιωρκάτζιης, Δυναμού

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κωνσταντίνου, Λεονάρντο, Μιγκέλ, Κωνσταντίνου (61' Βιέιρα), Ρομό, Οπόνγκ (71' Παχίπης), Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Παχίπης Α, Ράμος (90' Σάββα).

Στον πάγκο: Χατζηγαβριήλ, Πουγιούκκας, Πιερμάρ, Ανδρέου Λ, Ανδρέου Γ, Παπαγεωργίου.

Κίτρινες: Σωτηρίου, Αντωνίου / Μέντες, Κωνσταντίνου