Μεγάλο ΔΙΠΛΟ και στο -1 από την κορυφή (βίντεος/φώτος)

Εκμεταλλεύτηκε την χθεσινή ήττα του Ολυμπιακού ο Εθνικός και πλησίασε στο -1 από την κορυφή. Η ομάδα της Άχνας κέρδισε με 1-3 τον Ακρίτα και έφτασε στους 56 βαθμούς. Το www.kerkida.net​ ήταν στο γήπεδο.

Μαζί μας η Bet on Alfa

-Πρώτο σφύριγμα

-1’ Μπήκε επιθετικά ο Εθνικός και απείλησε με κεφαλιά του Ηλία, έξω η μπάλα

-7’ Σέντρα από τον Μιχαήλ, μαζεύει την μπάλα ο Μπογκατίνοφ προ του Ατσαλίσο

-15´ Πλασέ του Μεχντί, η μπάλα κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ

-19´ ΓΚΟΛ 0-1. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Εθνικό. Ο Πιντσέλι εκτελεί και σκοράρει!

-29’ ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα με προβολή του Μεχντί!

-31’ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Εθνικό. Σουτ του Καπαρτή κόβει την μπάλα στην γραμμή ο Σωκράτους

-35' ΓΚΟΛ 1-2. Ξανά μπροστά η Άχνα με τον Μαρκόσκι να σκοράρει εξ επαφής

-41’ Σουτ του Χριστοφίδη έξω η μπάλα

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-48’ Κεφαλιά του Ρόγκατς μπλοκάρει ο Βασιλείου

-54’ Σουτ του Ατσαλίσο πολύ άστοχο

-55’ Τετ α τετ ο Ηλία με τον Βασίλειου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ακρίτα

-59' Εκτέλεση κόρνερ, κεφάλια του Ηλία και ο Μαρκοσκι στέλνει την μπάλα στην εστία (δεν είναι ξεκάθαρο αν πέρασε τη γραμμή). Η φάση ακυρώνεται για επιθετικό φαουλ

-61´ Φαλτσαριστό σουτ του Χουντόβιακ έξω η μπάλα

-77´ Φάουλ για τον Εθνικό, εκτελεί ο Πιντσελι αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο

-84' ΓΚΟΛ 1-3. Ωραία επιθετική ενέργεια από τον Εθνικό, με τον Χουντόβιακ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με κοντινό πλασέ

-Τέλος αγώνα

Ακρίτας: Βασιλείου, Φυλακτού, Σωκράτους, Παχταλιάς, Χριστοφίδης, Μακρής, Ατσαλίσο, Μιχαήλ, Νικολάου, Βάσου, Μεχντί

Εθνικός: Μπογκατίνοφ, Ρόκατς, Πιντσέλι, Φοινίρης, Γκλιγκόροφ, Χουντόβιακ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Χριστοφή, Ηλία, Ιωάννου