Οριστική ΔΙΑΚΟΠΗ στο Οθέλλος - Ολυμπιακός (φωτός)

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η αναμέτρηση του Οθέλλου απέναντι στον Ολυμπιακό λόγω τεχνικού προβλήματος με το ρεύμα του γηπέδου. Στο 59’ ο διαιτητής Μάριος Αντωνίου αποφάσισε την οριστική διακοπή του ματς ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ του Οθέλλου. Είχε προηγηθεί κι άλλη διακοπή στο 55’, όπου μετά από τριάντα λεπτά επανήλθε το ρεύμα. Η αναμέτρηση ξεκίνησε αλλά 4 λεπτά αργότερα στο 59’ υπήρξε δεύτερο μπλακ άουτ, με τον διαιτητή να αποφασίζει την οριστική διακοπή της αναμέτρησης.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net βρέθηκε στο Στάδιο Οθέλλος Αθηαίνου...

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

-4' Πρώτο στημένο για τον Ολυμπιακό, περνάει ανεκμετάλλευτο το φάουλ.

-6' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, μετά από σέντρα του Σαμάρα το σουτ του Ρομό καταλήγει έξω.

-9' Kεφαλιά του Ρομό, μετά από σέντρα του Ροτζέριο μαζεύει την μπάλα ο τερματοφύλακας του Οθέλλου.

-10' Καλή ευκαιρία για τον Οθέλλο, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γαβριήλ άπλωσε το πόδι αλλά ο Νανίσιο έδιωξε την μπάλα.

-21' Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά.

-26' Πολύ καλά στημένος αμυντικά ο Οθέλλος, δυσκολεύεται ο Ολυμπιακός να βρει κενούς διαδρόμους.

-29' Σουτ του Ρομό, ψηλά πάνω από την εστία του Παρασκευά η μπάλα.

-38' Ακυρώνεται γκολ για τον Ολυμπιακό, ο Σαμάρας ήταν σε θέση οφσάιντ.

-41' Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, απευθείας εκτέλεση από τον Σαμάρα, διώχνει ο Παρασκευά.

-44' Μεγάλη απόκρουση από τον Παρασκευά σε σουτ του Αντωνίου.

-45+1 Πιέζει ο Ολυμπιακός για να πετύχει ένα τέρμα. Ωραία επιθετική ενέργεια, σέντρα από τον Ροτζέριο, ο Σαμάρας δεν έκανε καλό κοντρόλ, χάθηκε αυτή η ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-52' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο με τον Κυριάκου Κ. Ωραίος συνδυασμός του Φιάκα με τον Κυριάκου, με τον τελευταίο να πετυχαίνει ένα ωραίο γκολ από πλάγια θέση.

-55' ΔΙΑΚΟΠΗ στο ματς λόγω διακοπής του ρεύματος.

*20:25 Δέκα λεπτά μετά το μπλακ άουτ, δεν έχει επιδιορθωθεί ακόμη το τεχνικό πρόβλημα.

*20:28 Επανήλθε το ρεύμα, αναμένεται να ξεκινήσει σε λίγο το ματς.

*20:40 Ξανάρχισε το παιχνίδι.

-57' Δοκάρι για τον Οθέλλο μετά από κεφαλιά του Θεοχάρους.

*20:42 ΜΠΛΑΚ ΑΟΥΤ ξανά και δεύτερη διακοπή στο ματς.

-20:53 Ο διαιτητής αποφάσισε την οριστική διακοπή του ματς. Το παιχνίδι διακόπηκε στο 59ο λεπτό.

Εντεκάδες:

Οθέλλος: Παρασκευά, Γαβριήλ, Κυριάκου, Βασιλείου, Ζόλαντ, Κυριάκου.Κ, Θεοχάρους, Κουμουρής, Τσίτας(46' Φιάκας), Κατσής, Τζαμάς.

Στον πάγκο οι:Τζιακουρής, Ρομέρο, Χατζηγιαννακού, Σολάρι, Τζόνσον, Μιχαήλοβιτς, Φοφανά, Κώστα, Φιάκας.

Ολυμπιακός: Γιωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάρ, Ροτζέριο, Ρομό, Σαμάρας, Αντωνίου, Νανίσιο, Παχίπης Α.(46' Παχίπης Γ.), Ράμος, Παπαγεωργίου.

Στον πάγκο οι: Κωνσταντίνου, Πουγιούκκας, Βιέιρα, Παχίπης Γ., Ανδρέου, Οπόνγκ.