ΠΕΝΤΑΡΑ με ΑΝΑΤΡΟΠΗ σε χρόνο ρεκόρ! (φώτος)

Μεγάλη νίκη για τον Άρη με 5-2 επί της Καρμιώτισσας, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σάκης Κύπρου ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ. Στο ημίχρονο η ομάδα των Πολεμιδιών ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 (24΄ Ταξιάρχης, 41΄ Πιερής), αλλά στην επανάληψη ο Άρης έφερε τούμπα το ματς σε 12 λεπτά! Στο 47΄ ο Κύπρου, στο 50΄ ο Μαλεκκίδης και στο 57΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορτέγα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-2. Άλλα δύο γκολ ο Κύπρου στο τελευταία δεκάλεπτο (81΄, 89΄) και νίκη με πεντάρα για την ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη που παραμένει ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου στην Α΄ Κατηγορία. Στους 56΄ βαθμούς ο Άρης στην 3η θέση. Η Καρμιώτισσα βρίσκεται στην 11η θέση με 31β.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το Τσίρειο…

1΄ Έναρξη

13΄ Χωρίς κάτι το αξιόλογο μέχρι στιγμής-Μοιρασμένο το παιχνίδι

24΄ ΓΚΟΛ/Σε θέση οδηγού η Καρμιώτισσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταξιάρχη!

35΄ Πιέζει ο Άρης, έχει κλείσει τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο

41΄ ΓΚΟΛ/0-2 με σουτ του Κλεάνθη Πιερή μέσα από την περιοχή!

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

47΄ ΓΚΟΛ/Μειώνει ο Άρης με τον Κύπρου, σουτ εκτός περιοχής!

50΄ ΓΚΟΛ/Στα ίσα το ματς με γκολ του Μαλεκκίδη, πλασέ από κοντά!

56΄ Ανατροπή του Μαραγκουδάκη και πέναλτι για τον Άρη!

57΄ ΓΚΟΛ/Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορτέγα και μπροστά ο Άρης με 3-2! Ανατροπή σε χρόνο ρεκόρ!