Τεράστια ΖΗΜΙΑ από ΑΣΙΛ στο ΜΑΚ! (φώτος)

Τεράστια έκπληξη στο ΜΑΚ! Στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας ο ΑΣΙΛ επικράτησε εκτός έδρας 2-0 του νωθρού Ολυμπιακού. Τα γκολ σημείωσαν οι Ηλιόπουλος στο 44΄και Ρεγκάκος στο 69’. Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι στο 67’ σε σουτ του Ευγένιου Αντωνίου.

Εντεκάτη νίκη για το ΑΣΙΛ που έφτασε τους 39 βαθμούς. Στους 57 βαθμούς έμεινε ο Ολυμπιακός και πλέον έπεσε στην 3η θέση.

Θυμίζουμε πως, μετά από απόφαση της ΚΟΠ, την Τετάρτη 24 Απριλίου θα αναμετρηθεί στην Αθηαίνου κόντρα στον Οθέλλο για το διακοπέντα αγώνα λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του σταδίου. Ο αγώνας θα συνεχιστεί από το χρονικό σημείο της διακοπής του (57'). ο Οθέλλος ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Μαζί μας η Bet on Alfa

1' Έναρξη αγώνα...

5’ Έχει τον έλεγχο ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

7’ Πρώτη καλή φάση για τον Ολυμπιακό με τον Ράμος στην περιοχή να επιχειρεί ψαλιδάκι από πλάγια στέλνοντας την μπάλα άουτ.

13’ Κίτρινη στο Ηλιόπουλο του ΑΣΙΛ.

15’ Κίτρινη στον Σαμάρα για φάουλ στον Φελισιέν.

20' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό… Σέντρα του Ροτζέριο, κεφαλιά του Φάμπιο μέσα στην περιοχή, η μπάλα λίγο έξω.

24' Έχει την κατοχή ο Ολυμπιακός, όμως ο ΑΣΙΛ κλείνει καλά τους χώρους και δεν τον αφήνει να δημιουργήσει.

27’ Μετά φάουλ του Φάμπιο, ο Άλεξ βρέθηκε στη μικρή περιοχή από πλάγια θέση όμως το σουτ ήταν αδύναμο και το μπλόκαρε ο Καράδαης.

33’ Πολύ αργός ο ρυθμός στο ματς.

36’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ με τον Μιχαήλ, που μετά από γέμισμα σούταρε με τον Ροτζέριο να αποκρούει στη γραμμή!

38’ Κίτρινη στον Ρεγκάκο.

42’ Σουτ του Ρεγκάκο διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Ροτζέριο! Πιέζει ο ΑΣΙΛ για να ανοίξει το σκορ.

44' ΓΚΟΛ 0-1 ο ΑΣΙΛ! Μετά από κόρνερ βρέθηκε στην περιοχή ο Ηλιόπουλος και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

45' Ημίχρονο...

*Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Ολυμπιακού στους παίκτες για την εμφάνιση του πρώτου μέρους.

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου...

52’ Έπεσε αισθητά ο ρυθμός, με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει να μην είναι απειλητικός.

53’ Σουτ του Ράμος, άουτ.

57' Κίτρινη στον Ράμος

58’ Πιέζει ο Ολυμπιακός όμως χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία. Προσπαθεί να απειλήσει κυρίως από στημένες μπάλες.

63' Μεγάλη ευκαιρία με τον Φάμπιο μέσα στην περιοχή να σουτάρει και τον Καράδαη να αποκρούει σωτήρια.

67’ Σουτ του Ευγένιου Αντωνίου η μπάλα στο δοκάρι!

69’ ΓΚΟΛ 0-2 ο ΑΣΙΛ με τον Ρεγκάκο! Τιμωρεί τον Ολυμπιακό και πλέον παίρνει αέρα δύο τερμάτων. Ήταν η αντεπίθεση για τον ΑΣΙΛ, με τον Μιχαήλ να κάνει το γύρισμα στην περιοχή και τον Ρεγκάκο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραία προβολή!

75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Παπαγεωργίου αποκρούει σωτήρια ο Καράδαης, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

79’ Έχει την κατοχή όμως δεν φτιάχνει ευκαιρίες ο Ολυμπιακός.

86’ Κάρτα στον Ροτζέριο γιατί ανέκοψε αντικανονικά αντεπίθεση του ΑΣΙΛ.

88' Χωρίς αποτέλεσμα οι προσπάθειες του Ολυμπιακού.

90' Κίτρινη στον Καστάνα. Δημιουργήθηκε ένταση μεταξύ των παιτκών των δύο ομάδων.

90+3 Σουτ του Φάμπιο αποκρούει ο Καράδαης.

90+4 Σουτ του Αβραάμ αποκρούει σωτήρια ο Γιωργαλλίδης.

Τέλος αναμέτρησης. Νίκη 0-2 για τον ΑΣΙΛ!

Ολυμπιακός (Φ. Μπούις): Γιωργαλλίδης, Πιερμάγιερ, Ροτζέριο, Κωνσταντίνου Α. (91' Αντρέου), Φάμπιο, Παχίπης, Σαμάρας (46' Πουγιούκκας), Αντωνίου (74' Αντρέου), Μέντες, Ράμος, Παπαγεωργίου

ΑΣΙΛ (Α. Ευθυμίου): Καράδαης, Τσιμόντζι, Ηλιόπουλος, Κωμοδίκης (85' Αβραάμ), Αντιόλο, Μιχαήλ, Φελισιέν, Ρεγκάκος (75' Μαάτσι), Καστάνας, Δημητρίου, Ελευθερίου

Διαιτητής: Ροβέρτος Κώστα
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πανίκος Μιχαήλ
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αντρέας Τουμάζου
Παρατηρητής: Σάββας Ζαβείρης