Υπόθεση λίγων λεπτών για τον ΑΡΗ! (φώτος)

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Άρη επί του ΘΟΪ στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας. Η ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη κέρδισε με 2-1 και πλέον ανέβηκε στην 2η θέση με 59 βαθμούς, έχοντας ένα αγώνα περισσότερο από τον Ολυμπιακό ηττήθηκε από το ΑΣΙΛ και παρέμεινε στους 57β. Τα γκολ για τους νικητές στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορτέγα στο 58΄ και γκολάρα του Πεχλιβάνη στο 51΄. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Χοφσεπιάν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στην 13η θέση το ΘΟΪ με 26 βαθμούς.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το γήπεδο της Λακατάμιας…

1΄ Έναρξη αγώνα...

4΄ Πρώτο κόρνερ για τον Άρη, πέρασε ανεκμετάλλευτο

7΄ Πρώτη τελική προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους. Σουτ από τον Γιούκαρη, μπλόκαρε ο Τιμοθέου

10΄ Καλύτερος ο Άρης

14΄ Τελική για τους γηπεδούχος. Κεφαλιά του Ροτς, άουτ η μπάλα

17΄ Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ από τον Κύπρου, δύσκολα σε κόρνερ ο Τιμοθέου

30΄ Κέρδισε μέτρα το ΘΟΪ, ανέβηκε κάπως. Ισορροπημένο το ματς

33΄ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Κύπρου μέσα από την περιοχή με σουτ ανάγκασε τον Τιμοθέου να διώξει δύσκολα σε κόρνερ

40΄ Κεφαλιά από τον Χοφσεπιάν, εύκολη λεία για τον Σπόλιαριτς

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

47΄ Πέναλτι για τον Άρη! Το κέρδισε ο Τόρες σε ανατροπή από τον Γαβριηλίδη

48΄ΓΚΟΛ/Εύστοχος ο Ορτέγα από την άσπρη βούλα και 0-1 ο Άρης! Οριζόντιο δοκάρι και μέσα!

51΄ ΓΚΟΛ/ Γκολάρα με Πεχλιβάνη ο Άρης και 0-2! Σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου και από πλάγια θέση, ίσως πήγαινε για σέντρα, αλλά βρήκε δίκτυα!