ΔΙΠΛΟ και... φουλ για άνοδο! (φώτος)

Ο Εθνικός Άχνας πέρασε χωρίς δυσκολίες από την έδρα της Αγίας Νάπας. Κέρδισε με 1-3 και έφτασε στους 62 βαθμούς, συνεχίζοντας την πορεία ανόδου, την ώρα που ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τον ΑΣΙΛ και ο Άρης κέρδισε το ΘΟΪ στα άλλα παιχνίδια της μέρας. Ρόγκατς (2) και Καπαρτής τα γκολ των νικητών, Ρεμάκλ εκείνο των ηττημένων σε ένα παιχνίδι με 9 κίτρινες κάρτες. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Μαζί μας η Bet on Alfa

ΤΟ "ΦΙΛΜ"

-Μονόλεπτος σιγή στη μνήμη του νεαρού ποδοσφαιριστή των ακαδημιών του Εθνικού, Ντάνιελ Μπορίσοφ, που έφυγε από τη ζωή

-Ξεκίνησε το ματς

-4' Πρώτη φάση με κεφαλιά του Καπαρτή από πολύ δύσκολη θέση, μπλόκαρε ο Κίττος

-8' Ευκαιρία για την Άχνα. Ο Χουντόμπιακ με πλασέ νίκησε τον Κίττο αλλά ο Τζιωρτζής έδιωξε πριν την γραμμή

-15' Απειλούν οι γηπεδούχοι με ωραία προσπάθεια του Σοφοκλέους, ο Ρόγκατς τον πρόλαβε με τάκλιν πριν πλασάρει εξ επαφής

-21' Κίτρινη στον Πιντσέλι που εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση πριν σφυρίξει ο διαιτητής

-27' ΓΚΟΛ 0-1 ο Εθνικός με τον Ρόγκατς από κοντά να νικά τον Κίττο

-29' Κίτρινη στον Ρεμάκλ

-37' Κίτρινη στον Μενσά, τρίτη στο ματς

-38' Μεγάλη ευκαιρία, ο Χουντόμπιακ από πολύ κοντά σουτάρει έξω

-45' Kίτρινη και στον Μέρτακκα, για φάουλ στον Καπαρτή

-Δυο λεπτά καθυστερήσεις

-45+1' Καλό χτύπημα φάουλ από τον Χουντόμπιακ από δύσκολη θέση, σε κόρνερ ο Κίττος

-45+2' ΓΚΟΛ, 0-2 με κεφαλιά του Ρόγκατς μετά το κόρνερ

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-57' Κίτρινη στον Χριστοφή

-60' ΓΚΟΛ, μετά από φάση διαρκείας οι γηπεδούχοι μειώνουν. Ο Ζαννέτου σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πήγε στο οριζόντιο δοκάρι με τον Ρεμάκλ από κοντά να παίρνει το "ριμπάουντ" και να νικάει τον Μπογκατίνοφ

-66' Ο Πετκόφ στη θέση του Ρεμάκλ

-71' Ο Καραμανώλης στη θέση του Μενσά

-77' Κίτρινη στον Ηλία για φάουλ στον Καραμανώλη

-79' Ο Κωνσταντίνου στη θέση του Αντωνίου

-79' Πρώτη αλλαγή για την Άχνα. Ο Παπαγεωργίου στη θέση του Ηλία

-79' Κλασική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Κίττος νίκησε τον Καπαρτή στο τετ-α-τετ

-81' Κίτρινη στον Καπαρτή, έβδομη στον αγώνα

-82' Ακόμα μια κάρτα. Την βλέπει ο Φοινίρης

-84' Μπαίνει απειλητικά στην περιοχή ο Καπαρτής, ο Περατικός σώζει με τάκλιν

-84' Ένατη κίτρινη, στον Καραμανώλη

-89' ΓΚΟΛ, 1-3 ο Εθνικός με τον Καπαρτή να πλασάρει στην κίνηση μετά από γέμισμα του Χουντόμπιακ

-90' Ο Φωτίου δίνει τη θέση του στον Ιωάννου

-Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

-91' Έξω ο Χουντόμπιακ, μέσα ο Θεράποντος

-Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι

Αγία Νάπα: Κίττος, Τζιωρτζής, Μελάς, Περατικός, Ρεμάκλ (66' Πετκόφ), Ρομέρο, Ζαννέττου, Αντωνίου (79' Κωνσταντίνου), Μέρτακκας, Σοφοκλέους, Μενσά (71' Καραμανώλης)

Εθνικός Άχνας: Μπογκατίνοφ, Φωτίου (90' Ιωάννου), Ρόγκατς, Πιντσέλι, Φοινίρης, Γκλιγκόροφ, Χουντόμπιακ (91' Θεράποντος), Καπαρτής, Μαρκόσκι, Χριστοφή, Ηλία (79' Παπαγεωργίου)

Κίτρινες: Ρεμάκλ, Μενσά, Μέρτακκας, Καραμανώλης / Πιντσέλι, Χριστοφή, Ηλία, Καπαρτής, Φοινίρης