Πέμπτη συνεχόμενη με τεσσάρα (φώτος)

Η Ομόνοια Αραδίππου νίκησε με 4-1 την Αγία Νάπα στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Ο Χαραλάμπους άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό για την ομάδα του Μιχάλη Ιωάννου, με τον Κωνσταντίνου να ισοφαρίζει για την Αγία Νάπα στο 22’ από την άσπρη βούλα. Ο Θεράποντος στο 50’ έκανε το 2-1 για την Αραδίππου και ο Ούρος "καθάρισε" το ματς μέσα σε δύο λεπτά(87’ 89’), με δύο δικά του τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό 4-1. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για το συγκρότημα του Μιχάλη Ιωάννου.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς…

-Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο ΓΣΖ.

-2' Πρώτο σουτ για την Αραδίππου με τον Ούρος, πάνω από την εστία του Κίττου η μπάλα.

-8' Δοκάρι για την Αγία Νάπα έπειτα από σουτ του Πετκόφ.

-10' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου με σουτ του Χαραλάμπους έπειτα από γύρισμα του Εμμανουήλ.

-12' Kεφαλιά του Χριστοφή μετά από κόρνερ, έξω η μπάλα.

-15' Σούτ του Θεοδώρου, αποκρούει με τα πόδια ο Κίττος.

-16' Φάουλ για την Αγία Νάπα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

-19' Καλή ευκαιρία για την Αραδίππου με κεφαλιά του Θεράποντος, έπειτα από σέντρα του Θεοδώρου, μάζεψε την μπάλα ο τερματοφύλακας της Αγίας Νάπας.

-20' Κεφαλιά του Ούρος άουτ η μπάλα.

-21' Πέναλτι για την Αγία Νάπα σε χέρι του Νικολαΐδη.

-22' ΓΚΟΛ για την Αγία Νάπα από την άσπρη βούλα με τον Κωνσταντίνου.

-25' Χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Ζαννέττου.

-30' Σουτ του Περατικού, άουτ.

-32' Απαντάει με σουτ του Νικολαΐδη η Αραδίππου, μόλις πάνω από την εστία του Κίττου η μπάλα.

-37' Καλή στιγμή για την Αγία Νάπα με τον Ζαννέττου να φεύγει πίσω από την άμυνα, ωστόσο το σουτ του ήταν άστοχο.

-43΄Μακρινό σουτ από τον Σοφοκλέους, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-45+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Αραδίππου με συρτό πλασέ του Ούρος. Έγινε η εκτέλεση φάουλ για τους τυπικά γηπεδούχους, με κομπίνα η μπάλα φτάνει στον Ούρος, με τον επιθετικό της ομάδας να στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Κίττου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερος μέρος.

-49' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ούρος, διώχνει σε κόρνερ ο Κίττος.

-50' ΓΚΟΛ για την Αραδίππου με τον Θεράποντος. Ωραία επιθετική ενέργεια από την ομάδα του Μιχάλη Ιωάννου, έγινε η σέντρα από τα αριστερά και ο Θεράποντος ευστόχησε μέσα από την μικρή περιοχή.

-56' Κεφαλιά από τον Θεοδώρου έπειτα από σέντρα του Εμμανουήλ, έξω η μπάλα.

-63' Δοκάρι για την Αγία Νάπα μετά από διώξιμο του Τσιάμη σε προσπάθεια του Κωνσταντίνου.

-Πιέζει η Αγία Νάπα τα τελευταία λεπτά για να πετύχει την ισοφάριση.

-70' Η Αραδίππου μετά το γκολ που πέτυχε έχει περιοριστεί περισσότερο στα αμυντικά της καθήκοντα, από την άλλη η Αγία Νάπα ψάχνει τους κενούς διαδρόμους για να εκδηλώσει κάποια επιθετική ενέργεια.

-75' Αναγκαστική η δεύτερη αλλαγή του κ.Μπαξεβάνου. Έξω ο Ζαννέττου μέσα ο Αντωνίου.

-79' Συρτό σουτ του Χαραλάμπους μαζεύει ο Κίττος.

-80' Αναγκαστική και η τρίτη αλλαγή της Αγίας Νάπας. Έξω ο Μενσά, μέσα ο Μόντης.

-83' Σουτ του Θεοδώρου, αποκρούει με το πόδι ο Κίττος.

-86' Φάουλ για την Αγία Νάπα σε καλό σημείο. Το εκτελεί ο Κωνσταντίνου, απευθείας στον Ταουντούλ η μπάλα.

-87' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγία Νάπα με τον Πετκόφ.

-87' ΓΚΟΛ για την Αραδίππου με τον Ούρος.

-89' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου και πάλι με τον Ούρος να σκοράρει μετά από ώραια σέντρα που έγινε μέσα στην μικρή περιοχή.