Ισοπαλία και ελπίδες για ΜΕΑΠ (φώτος)

Η ΑΕΖ εξήλθε ισόπαλη 1-1 με την ΜΕΑΠ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΖ ο Χρίστου στο 20’ και η ΜΕΑΠ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 85’ με τον Λιασίδη. Η ΜΕΑΠ με την σημερινή της ισοπαλία και σε συνδυασμό με την ήττα του Ακρίτα μείωσε την διαφορά που τους χωρίζει στους 4 βαθμούς. Οι δύο ομάδες θα παλέψουν στα εναπομείναντα δύο παιχνίδια για την παραμονη τους στην κατηγορία.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς...

-Ξεκίνησε το ματς.

-3' Σουτ του Βελάσκεζ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

-15’ Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης.

-19' Σουτ του Δημητρίου από δύσκολη θέση, απόκρουση του Σοφρωνίου.

-20' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ. Σέντρα του Χρίστου από τα αριστερά, από κοντά ο Στυλιανίδης ανοίγει το σκορ.

-32' Κεφαλιά ο Δημητρίου μπλοκάρει ο Σοφρωνίου.

-33' Κίτρινη ο Φώκλας

-35' Κίτρινη ο Λιασίδης.

-35' Εκτέλεση φάουλ του Πούλπο η μπάλα βρήκε στο τοίχος και ο Μπουκόφσκι αναγκάστηκε σε θεαματική απόκρουση.

-43' Κίτρινη ο Σοφρωνίου.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-53' Mόνος μέσα στην περιοχή ο Χρίστου παίρνει την κεφαλιά όμως η μπάλα πηγαίνει άουτ.

-58 Σουτ του Χρίστου από κοντινή απόσταση, ο αμυντικός της ΜΕΑΠ διώχνει πάνω στην γραμμή.

-63' Μέσα ο Ηροδότου έξω ο Μούζουρος.

-64' Κίτρινη ο Στυλιανίδης.

-67' Κίτρινη ο Βελάσκεζ.

-72' Σουτ του Πούλπο, μπλοκάρει ο Μπουκόφσκι.

-75' Μέσα ο Μαγκούρα έξω ο Θεοδώρου.

-77' Έξω ο Σιαπάνης μέσα ο Κλαρκ.

-80' Κίτρινη ο Παστελλής.

-81' Σουτ του Δημητρίου απέκρουσε ο Σωφρονίου.

-85' ΓΚΟΛ για την ΜΕΑΠ. Κόρνερ κεφαλιά από τον Λιασίδη και γκολ.