ΤΡΙΑΡΑ ο Ολυμπιακός /Όλα στο β’ μέρος (φώτος)

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κέρδισε εκτός έδρας στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας το Διγενής Ορόκλινης και διατηρήθηκε σταθερά στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Με την 20η τους φετινή νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 63 βαθμούς. Εικοστή ήττα για τους ουραγούς γηπεδούχους που έμειναν στους 14.

Τα γκολ των μαυροπρασίνων πέτυχαν οι Ρομό (74’), Ράμος (83’) και Μερακλής (92’).

Μαζί μας η Bet on Alfa

Στην τελευταία θέση οι γηπεδούχοι με 14 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στη δεύτερη με 60.

1' Έναρξη αναμέτρησης...

4’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διγενή. Ο Αλεξίου έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, έκανε το δυνατό σουτ αλλά ο Γιωργαλιδης απογειώθηκε και έδιωξε την μπάλα.

13' Δοκάρι για Ολυμπιακό με μακρινό σουτ του Πιερμάρ.

23' Προσπαθεί να βρει χώρους ο Ολυμπιακός.  Πιέζει για να βάλει το γκολ  αλλά ο Διγενής κρατάει καλά μέχρι στιγμής.

28’ Ευκαιρία για Ολυμπιακό. Μακρινό σουτ του Παπαγεωργίου δύσκολα σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου.

37' Κεφάλια του Ράμος, η μπάλα μόλις έξω.

43’ Σουτ του Αντωνίου σε ετοιμότητα ο Κωνσταντίνου που διώχνει σε κόρνερ.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου...

48' Μεγάλη ευκαιρία για Ολυμπιακό. Ο Οπόνγκ μέσα από  την περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα όμως λίγο έξω.

55' Κεφάλια του Ρόμο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

57' Τεράστια ευκαιρία για Ολυμπιακό. Ο Ρομό μέσα από την μικρή περιοχή έκανε την κεφάλια ολομόναχος αλλά έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

68’ Πιέζει για το γκολ ο Ολυμπιακός, επιθετικός μονόλογος στην επανάληψη.

74' ΓΚΟΛ 0-1 ο Ολυμπιακός με δυνατή κεφαλιά του Ρομό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαμάρα.

80’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ρομό βρέθηκε στην μικρή περιοχή όμως κοντινή προβολή δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

83' ΓΚΟΛ 0-2 ο Ολυμπιακός καθαρίζει το ματς με κεφαλιά του Ράμος.

88' Καλό σουτ του Πιερμάρ, η μπάλα μόλις έξω.

92' ΓΚΟΛ 0-3 ο Ολυμπιακός με τον νεαρό Αλέξιο Μερακλή.

Τέλος αγώνα...

ΔΙΓΕΝΗΣ:  Κωνσταντίνου, Παρασκευά, Θεοδώρου, Αλεξίου, Νικηφόρου, Πολιμποσιάν, Άντερσον, Χαπέσιης, Στυλιανού, Αντρέου, Πιτσιλλίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιωργαλλίδης,  Πιερμάρ, Κωνσταντίνου, Γ. Παχίπης, Οπόνγκ, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Α. Παχίπης, Ντιόγκο. Παπαγεωργίου

Διαιτητής: Δημήτρης Κουμή
Α' Βοηθός Διαιτητής: Στέφανος Αναστασίου
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χρίστος Δημοσθένους
Παρατηρητής: Μάριος Σταμάτη