Διπλό με Χατζηπασχάλη και Ορτέγα (Φώτος)

Στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας ο Άρης επικράτησε εκτός έδρας 2-0 της ΠΑΕΕΚ και… έτσι συνέχισε απτόητος τη μάχη για άνοδο στα μεγάλα σαλόνια.

Σκόρερς οι Χατζηπασχάλη στο 9’ και Ορτέγα 78’. Δύο δοκάρια είχε επίσης η ελαφρά ταξιαρχία με τους Πεχλιβάνη και Ορτέγα.

Αυτή ήταν η 20η νίκη για φιλοξενούμενους που ανέβηκαν στους 65 βαθμούς. Τις 17 ήττες έφτασαν οι γηπεδούχοι που έμειναν στην 15η θέση με 22 βαθμούς.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net σας σας μετέφερε όλα όσα έγιναν στο ''Κερύνεια-Επιστροφή'':

9' ΓΚΟΛ για τον Άρη με σκόρερ τον Χατζηπασχάλη! 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

22' Η ΠΑΕΕΚ προσπαθεί ν' αντιδράσει μετά το γκολ που δέχθηκε, ενώ ο Άρης να πετύχει ένα δεύτερο που θα του θέσει νωρίς τις βάσεις νίκης.

28' Οι φιλοξενούμενοι πατούν καλύτερα στο γήπεδο.

35’ Δοκάρι  για τον Άρη με τον Πεχλιβάνη.

41’ Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφορούν τη μπάλα σε μια προσπάθεια να διαχειριστούν το ρυθμό του αγώνα.

45’ Καλή ευκαιρία για τον Άρη μετά από εκτέλεση φάουλ του Ορτέγα. Η μπάλα λίγο έξω.

45+1 Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μαλεκκίδη να μην μπορεί με εξουδετερωμένο Μαυρομούστακο  να σπρώξει τι μπάλα στα δίκτυα.

Tέλος ημιχρόνου...

48' Δεύτερο δοκάρι στο ματς για τον Άρη. Ο Τόρες με σουτ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαυρομούστακου.

49' Καλή ευκαιρία για τον Άρη με τον Κύπρου.

60' Ίδιο σκηνικό στο β' μέρος... Ο Άρης συνεχίζει να κρατά το υπέρ του προβάδισμα.

78' ΓΚΟΛ 0-2 ο Άρης με σκορερ τον Ορτέγα.

80' Το ματς έχει πλέον πάρει το δρόμο του δύκολα μπορεί κάτι ν' αλλάξει.

Τέλος αγώνα...

ΠΑΕΕΚ: Μαυρομούστακος, Παναγιώτου, Ενρίκε, Παπαχαραλάμπους, Ορφανίδης, Χατζηττοφής, Βασιλείου, Νογκουέιρα, Στυλιανίδης, Κουτούνας, Ντα Σίλβα.

ΑΡΗΣ: Σπόλιαριτς, Ορτέγα, Μαραγκουδάκης, Μαλεκκίδης, Παπαστεριανός, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Παναγή, Χατζηπασχάλης, Κορέα, Τόρες.

Διαιτητής: Δημήτρης Σολωμού
Α' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανός Διονυσίου
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χρίστος Πιερή
Παρατηρητής: Χαράλαμπος Σκαπούλλης