Με ΕΞΑΡΑ ξανά στην ΠΡΩΤΗ κατηγορία/ Έπεσε το ΘΟΪ (φώτος)

Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας επιβλήθηκε με 6-0 του ΘΟΪ Λακατάμιας και πανυγιρικά ανεβαίνει στην Α΄κατηγορία. Ράμος, Βιέιρα, Ρομό, Ροτζέριο, Μέντες και Αντωνίου βρήκαν δίκτυα και χάρισαν την νίκη και ουσιαστικά την άνοδο στην ομάδα τους. Από την άλλη το ΘΟΪ αποχαιρετά την Β’ κατηγορία, έχοντας μαζέψει 32 βαθμούς.

Μαζί μας η Bet on Alfa

Το kerkida.net βρέθηκε στο γήπεδο...

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

-Ξεκίνησε το ματς.

-Ψάχνει το γρήγορο γκολ ο Ολυμπιακός.

-6' Σουτ από τον Αντωνίου λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Τιμόθεου.

-9' Δυνατό σουτ του Βιέιρα, έξω η μπάλα.

-14' Ραμος απέναντι από τον Τιμόθεου, τον νίκησε ο δεύτερος στο τετ α τετ.

-17' Διαγώνιο σουτ του Ρόμο, έξω.

-19'Ο Ραμος σκοράρει όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο επιθετικός του Ολυμπιακού ήταν σε θέση οφσάιντ.

-21' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. O Ράμος ανοίγει το σκορ με τακουνάκι, έπειτα από σέντρα του Ρομό.

-29' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Σπρώξιμο στον Ράμος.

-30' ΓΚΟΛ! Ο Βιέιρα κάνει το 2-0 από την άσπρη βούλα για τον Ολυμπιακό.

-34' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με σουτ του Ρομό.

-40΄Αναγκαστική αλλαγή για το ΘΟΪ. Ο τερματοφύλακας, Τιμοθέου τραυματίστηκε και αποχώρησε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο. Ο Παστίδης στη θέση του.

-45' +2 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 4-0 με τον Ροτζέριο. Ο άσος των μαυροπρασίνων μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ ανέβασε κι΄άλλο τον πήχη του σκορ.

-45+3΄Σουτ από τον Αλωνεύτη, εύκολα ο Γιωργαλλίδης.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-Χαμηλό το τέμπο στα πρώτα λεπτά του 2ου μέρους. Άλλωστε όλα έχουν κριθεί από το πρώτο ημίχρονο με τα τέσσερα γκολ του Ολυμπιακού. Βέβαια οι φίλοι των μαυροπρασίνων δεν σταμάτησαν λεπτό το τραγούδι.

-55΄Ένα σουτ του Κυριάκου από πλάγια θέση δεν ήταν ικανό να ανησυχήσει τον Γιωργαλλίδη.

-81' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μέντες.

-90+2 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Ευγένιο τον Αντωνίου.

Εντεκάδες:

Ολυμπίακός: Γεωργαλλίδης, Λεονάρντο, Πιερμάγερ, Ροτζέριο, Ρομό, Βιέιρα, Παχίπης, Σαμάρας, Αντωνίου, Μέντες, Ράμος.

ΘΟΪ: Τιμόθεου, Πεχλιβανόπουλος, Λεμονάρης, Κυριάκου, Αλωνεύτης, Στυλιανού, Rojc, Βοσκανίδης, Τσιρλίδης, Κ. Κυριάκου, Hovsepyan