"Καθάρισε" από το πρώτο ημίχρονο η ΠΑΕΕΚ (φώτος)

Ιδανικό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας έκανε η ΠΑΕΕΚ Κερύνειας! Οι Κερυνειώτες επικράτησαν εκτός έδρας του ΑΣΙΛ με 0-2 με σκόρερ τους Ντιακιτέ στο 17' και Κινσέλα στο 35'. Ο ΑΣΙΛ προσπάθησε μέχρι τέλους για να μειώσει στο σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

-Έναρξη του αγώνα

-11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ με Μιχαήλ. Ο επιθετικός της ομάδας της Λύσης από το ύψος της μικρής περιοχής με το κεφάλι έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

-17' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Σκόρερ ο Ντιακιτέ με κεφαλιά!

-22' Mεγάλη ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ! Ο Μιχαήλ από το ύψος της περιοχής πλάσαρε σε κενή εστία, αλλά έστειλε την μπάλα απελπιστικά έξω.

-Προσπαθεί να αντιδράσει και να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ΑΣΙΛ χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

-35' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Διπλασιάζει τα τέρματα της η φιλοξενούμενη ομάδα με σουτ του Κινσέλα από το ύψος της περιοχής.

-Λήξη πρώτου ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

-50' Ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Ο Μιχαήλ κέρδισε την κεφαλιά, σε ετοιμότητα ήταν όμως ο Αγριμάκης.

-10 λεπτά στο Β' ημίχρονο με την γηπεδούχο ομάδα να εντείνει την πίεση της για να μειώσει στο σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

-62' Ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ. Ο Ντιακιτέ έπιασε την κεφάλια, απέκρουσε σε κόρνερ ο Χατζηφραγκίσκου.

-Πιέζει ο ΑΣΙΛ που ελέγχει το ρυθμό του αγώνα για να μειώσει, αλλά η ΠΑΕΕΚ κρατά το υπερ της προβάδισμα

-77' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Σουτ εντός περιοχής από τον Στεργίδη, απέκρουσε σε κόρνερ ο Αγριμάκης

-86' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ να "σκοτώσει" το ματς! Ο Ντιακιτέ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, έκανε το αδύναμο σουτ με τον Χατζηφραγκίσκου να αποκρούει.

- 90+ Ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ. Καλό σουτ του Ελευθερίου, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αγριμάκη.