Αιχμές για το πέναλτι!

Ο ΑΣΙΛ αφήνει σαφείς αιχμές για την εκτέλεση πέναλτι της ΑΕΖ στο χθεσινό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, κοινοποιώντας μια παράγραφο των κανονισμών για τις εκτελέσεις πέναλτι.

Στο 62' η ΑΕΖ  κέρδισε πέναλτι με τον Θεοδώρου. Το πέναλτι εκτελέστηκε από τον Πούλπο όμως ο διαιτητής έδωσε επανάληψη μετά από πέντε λεπτά συζητήσεων με τον βοηθό. Ο Χατζηφραγκίσκου απέκρουσε αρχικά όμως στην επαναφορά η μπάλα πήγε στα δίκτυα. Μετά από αρκετά λεπτά αποφασίστηκε όπως το πέναλτι επαναληφθεί και ο Πούλπο σκόραρε. Θυμίζουμε πως το πέναλτι έφερε το 1-1 και στο τέλος η ΑΕΖ πήρε τη νίκη με 2-1.

Η ομάδα της Λύσης διαμαρτύρεται πως κατά την πρώτη εκτέλεση του πέναλτι της ΑΕΖ έγινε παράβαση από παίκτη της ΑΕΖ και πως έπρεπε να τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα και το ματς να επαναρχίσει με φάουλ υπέρ του ΑΣΙΛ.

Μάλιστα ο ΑΣΙΛ κοινοποιεί τον σχετικό κανονισμό στα social media με τη λεζάντα Ρεπορτάζ αγώνα ΑΕΖ - ΑΣΙΛ (16/02/2019)