Kαρμιώτισσα - Διγενής Ορόκλινης (Φώτος)

Η Καρμιώτισσα επικράτησε του Διγενή Ορόκλινης με 4-1 εντός έδρας στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας.

To σκορ άνοιξε η Καρμιώτισσα με απευθείας κτύπημα φάουλ του Ηλία Βαττή στο 14' ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση από τον Χρήστο Καλλή για τους φιλοξενούμενους.  Άμεση ήταν η απάντηση από τους γηπεδούχους που πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Σταμάτη Πάντου στο 22'.  Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν ακόμη δύο τέρματα για την ομάδα των Πολεμιδιών με τους Κωνσταντίνο Δημητρίου (54') και Ηλία Βαττή (88').

Η Καρμιώτισσα με τη νίκη της έφτασε στους 31 βαθμούς και είναι στη 5η θέση ενώ ο Διγενής Ορόκλινης παρέμεινε στη 10η θέση με 17 βαθμούς.

Το ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ βρέθηκε στο Γήπεδο Πάνω Πολεμιδιών και σας μεταφέρει φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση.