ΑΕΚ-Οθέλλος: Με… μπόλικο «ζόρι» λύγισε τους Αθηαινίτες! (φωτος)

Δύσκολη νίκη για την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta κόντρα στον Οθέλλο με 3-2. Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Όλτρα στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη παραμένει η ομάδα του Γαρπόζη. Σωτήριες επεμβάσεις στο τέλος από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Πίριτς.

Η ΑΕΚ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 11ο λεπτό με τον Σολ για να έρθει ο Οθέλλος στο 26ο να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Γκαρσία. Στο 38ο λεπτό ο Τρισκόφσκι πέτυχε το 2-1 για την ΑΕΚ για να έρθει ο Σολ και πάλι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να κάνει το 3-1.

Στο β’ μέρος ο Οθέλλος ήταν καλύτερος έβαλε πίεση στην ομάδα του Όλτρα η οποία δεν κατάφερε να καθαρίσει τον αγώνα. Αφού ήταν μέσα στο παιχνίδι προσπάθησε περισσότερο μείωσε σε 3-2 στο 59ο λεπτό και στη συνέχεια ο Πίριτς πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις προς το τέλος κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του.

Τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα έφτασε ο Σολ, τρεις παίκτες για την ΑΕΚ έκαναν ντεμπούτο σήμερα. Ντίμερς, Γκαλιόλο και Ντιονκού.

Στο γήπεδο ήταν ο Χρίστος Χαραλάμπους. Στο Live του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κλαρκ.

Άρχισε ο αγώνας.

-1' Κατοχή για την ΑΕΚ.

χζψψχ

-4' Μπήκε καλύτερα η ΑΕΚ, και έχει τον έλεγχο της μπάλας.

σσδδα

-7' Κόρνερ για τον Οθέλλο, κεφαλιά του Γιάνσεν η μπάλα κοντράρει και πάει σε νέο κόρνερ.

-9' Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πoνς από πολύ κοντά να στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά από την εστία.

-11' ΓΚΟΛ και 1-0 για την ΑΕΚ με τον Σολ

Έγινε η μπαλιά από πίσω για τον Σολ ο οποίος κατέβασε την μπάλα στην περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Ταουντούλ για το προβάδισμα της ΑΕΚ.

σδσδ

-17' Πέτυχε αυτό που ήθελε η ΑΕΚ, περιμένουμε την αντίδραση του Οθέλλου.

fghhg

-22' Φαουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Κίτρινη στον Αντχόν του Οθέλλου. Στη συνέχεια της φάσεις άσχημο του σουτ του Σάντος.

-25' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ατομική ενέργεια από τον Φαράζ μπήκε περιοχή έκανε το πλασέ λίγο έξω η μπάλα.

-26' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει σε 1-1 ο Οθέλλος.

Το γύρισμα του Μπραμπίγια, στην περιοχή ο Πίριτς έδιωξε την μπάλα και ο Γκαρσία από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-1.

δσαδσ

-29' Πλασέ του Σάντος από αριστερά Ταουντούλ μαζεύει την μπάλα.

-33' Κίτρινη στον Μπραμπίγια

52-48 η κατοχή της μπάλας.

-38' ΓΚΟΛ και 2-1 για την ΑΕΚ με Τρισκόφσκι.

Έγινε η σέντρα από αριστερά στην περιοχή του Ταουντούλ οι αμυντικοί δεν κατάφεραν να διώξουν την μπάλα η οποία στρώθηκε στον αρχηγό της ΑΕΚ και με δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το νέο προβάδισμα της ΑΕΚ.

dsdas

-45' Σουτ του Σαγκαρά μαζεύει ο Πίριτς.

45+3' ΓΚΟΛ 3-1 για την ΑΕΚ και πάλι με τον Σολ.

Ο Λέδες εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σολ με πλασέ και αφού η μπάλα κτύπησε και στο δοκάρι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την ΑΕΚ στην αναμέτρηση.

δδσαδ

Τέλος ημιχρόνου.

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Αλλαγή για τον Οθέλλο. Στα αποδυτήρια έμεινε ο Αντχόν στη θέση του ο Τζέρεμι.

-47' Πετυχαίνει γκολ ο Οθέλλος με τον Σανγκαρέ το οποίο όμως σωστά ακυρώνεται για οφ-σαιντ.

-48' Οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ από το μακρινό σουτ του Μιλίσεβιτς.

-55' Φαουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Ο Λέδες εκτέλεσε η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κορνερ.

-59' Πετυχαίνει γκολ ο Οθέλλος το οποίο και πάλι ακυρώνεται για οφ-σαιντ από τον βοηθό.

Ωστόσο μετά και την υπόδειξη από το VΑR το γκολ μετρά κανονικά και μειώνει σε 3-2 ο Οθέλλος με Σανγκαρέ.

μλλ

62' Αλλαγές για την ΑΕΚ εκτός ο Τρισκόφσκι και ο Σάντος στις θέσεις τους οι Ντίμερς και Γκιούρτσο.

φγφ

-68' Αλλαγή για τον Οθέλλο εκτός ο Ράμος στη θέση του ο Ουεσλάτι.

-72' Αλλαγή για την ΑΕΚ εκτός ο Γκαρσία στη θέση του ο Γκαλιόλο.

φγηφγη

(ΣΧΟΛΙΟ) Μπορεί η ΑΕΚ να προηγείται το σκορ αλλά ο Οθέλλος από την άλλη κυρίως με αντεπιθέσεις μπορεί να κάνει τη ζημιά στην ομάδα του Όλτρα ο οποίος είναι ανήσυχος στον πάγκο του.

78' Αλλαγή για τον Οθέλλο εκτός ο Ναρντίνι στη θέση του ο Ποπέσκου.

87' Αλλαγές για την ΑΕΚ εκτός οι Λέδες και Φαράζ στις θέσεις τους οι Ντιούνκου και Καπτούμ.

φφσδφσφφ

-89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο με το σουτ του Ουεσλάτι να βγάζει εντυπωσιακά ο Πίριτς.