AEZ - AEK: Οι Ζακακιώτες "προσγείωσαν" με "τριάρα" την προβληματική ΑΕΚ! (φώτος)

Μπαμ της ΑΕΖ!

Οι Ζακακιώτες σόκαραν (3-1) την προβληματική ΑΕΚ στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή».

Τριάρα από τους ποδοσφαιριστές του Λιάσου Λουκά στους «κιτρινοπράσινους» με πρωταγωνιστές τους Ρεϊνολντς, Ντιγκινί και Χατζηβασίλη.

Μεγάλο ματς ο Μπέκερ που όποτε χρειάστηκε δήλωσε παρών. Ασίστ οι Κάστρο και Παστελλής.

Συνεχίζει να προβληματίζει η ομάδα του Όλτρα που σε ακόμη ένα παιχνίδι έδειξε τρομερά αμυντικά κενά και έδωσε την ευκαιρία στην ΑΕΖ να σκοράρει τρια γκολ. Στα 12 πλέον το παθητικό μόλις σε 5 αγώνες! Ντεμπούτο στο αρχικό σχήμα οι Ντίμερς και Γκανιόλο. Έπαιξε για πρώτη φορά ο Ντόγκια. Σκόραρε και άρεσε ο Ολλανδός χαφ.

Στους 6 βαθμούς η ΑΕΖ με την δεύτερη σερί νίκη, στους 7 έμεινε η ΑΕΚ.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο VITEX – Αμμοχώστος Επιστροφή και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

FDDSFSFDFSDFDSF

- Έναρξη στο ματς.

- 4' Προσπάθεια του Σάντος από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα, η μπάλα άουτ.

- 7' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σάντσες πετάγεται, παίρνει το κεφάλι, η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία.

- 17' ΓΚΟΛ η ΑΕΖ και 1-0! Ο Ρέϊνολντς πετυχαίνει ένα εξαιρετικό γκολ! Τρομερό σουτ εκτός περιοχής η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Πίριτς. Γκολάρα!!!

δσδσαδαδασδδσα

- 20' Πίεση της ΑΕΚ με τον Ντίμερς, ο Μπέκερ διώχνει δύσκολα με γροθιές την σέντρα του Ολλανδού προς το κεφάλι του Σολ.

- 23' Απευθείας εκτέλεση του Ντίμερς, δύσκολα ο Μπέκερ αποκρούει.

- 24' Ευκαιρία της ΑΕΚ, ο Σολ με συρτό σουτ εντός περιοχής, στέλνει την μπάλα άουτ!

- 28' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ και 1-1! Ο Ντίμερς ισοφαρίζει, ο πιο επικίνδυνος παίκτης των κιτρινοπρασίνων! Πρώτο γκολ με την φανέλα της ΑΕΚ για τον Ολλανδό. Με το αριστερό έκανε το σουτ, η μπάλα κτύπησε στον Αντωνίου και κατέληξε στα δίχτυα.

αδσδασδδδδδασ

- 29' Αγγίζει το 2-1 η ΑΕΚ, ο Μπέκερ λέει "όχι" στον Σολ, στην επαναφορά ο Σάντος έκανε το σουτ, βγήκε εκ νέου η άμυνα!

- 34' Γίνεται αλλαγή ο Σιφναίος, εκνευρισμένος ο Ελλαδίτης επιθετικός, μέσα ο Σάντος.

- 36' Σουτ του Ντίμερς, η μπάλα χτυπάει στον Ρεϊνολντς.

Εξετάστηκε η φάση από τον VAR, συνεχίζουμε κανονικά, δεν υπάρχει χέρι.

(ΣΧΟΛΙΟ) Καλύτερος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο ο Ντίμερς!

δσφσδσφδσφφφσδφ

Ημίχρονο.

- Έναρξη στο Β΄ ημίχρονο

- 47' Κίτρινη στον Αντωνίου.

- 55΄ Ξεκίνησε επιθετικά η ΑΕΚ βάζει πίεση στην αντίπαλη εστία.

- 59' ΓΚΟΛ η ΑΕΖ και 2-1! Ο Ντιγκινί! Ο Παστελλής βρήκε χώρο τον εκμεταλλεύτηκε, έδωσε στον Γάλλο όπου με δυνατό σουτ νίκησε τον Πίριτς. Εκ νέου προβάδισμα για τους νεοφώτιστους. Πρώτο Ντιγκινί με την φανέλα του Ζακακιού.

γφδγδφγδφγφγγγγφδ

- 64' Κεφαλιά του Σολ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπέκερ.

- 65' Κίτρινη στον Λιάσο Λουκά για διαμαρτυρίες, ο Χατζηβασίλης ανέκτησε την μπάλα αλλά το έκανε με φάουλ σύμφωνα με τον Αργυρού, η ΑΕΖ έφευγε στην κόντρα με προϋποθέσεις.

- 66' Κακό σουτ του Γκάμα.

- 71' Λάθος της ΑΕΚ, ο Κάστρο έφυγε από το κέντρο σχεδόν καταδιωκόμενος από τον Καπτούμ, όταν μπήκε στη περιοχή δεν έψαξε πάσα αλλά σουτ και κόπηκε.

- 75' Στο έδαφος ο Ρεϊνολντς, διακοπή στο ματς.

- 78' Συνεχίζεται το παιχνίδι...

- 79' Κίτρινη ο Παστελλής για διαμαρτυρία..

- 81' Σέντρα του Γκαρσία, κεφαλιά Σολ, η μπάλα πάνω από την εστία.

- 85' Παγώνει τον ρυθμό η ΑΕΖ και δεν αφήνει την ΑΕΚ να απειλήσει...

- 88' Νέα διακοπή στο ματς, κάτω ο Χρίστου...

- 89' Κάτω και ο Κάστρο.

φσδφσδφσδφσφφδσ

Καθυστερήσεις - 9'

- 90+2' ΓΚΟΛ η ΑΕΖ και 3-1! Ο Χατζηβασίλης σκοράρει και τρελαίνει τους Ζακακιώτες! Ασίστ του Κάστρο. Χαμός όλοι μέσα!

γδφγδφδγδγδγγ

- 90+5' Προ κενής εστίας αστοχεί ο Σολ! Γύρισμα του Γκάμα, ο Ισπανός από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ!

- 90+7' Κεφαλιά του Τρισκόφσκι, το βγάζει ο Μπέκερ.

ΑΕΖ/Μπέκερ, Παστελλής, Αντωνίου, Σαρφό (Φράγκος 60'), Σλόγκαρ (Χατζηβασίλης 60'), Ντελμίρο, Ρέινολτς, Ρουίζ, Κάστρο, Σιφνέος (Σάντος 35'), Ντιγκινί (Χρίστου 72')

Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Φοστάβε, Χριστοφή, Κένυ, Ματόγκο, Μιχαηλίδης, Φράγκος, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Κκωστή, Ιωσηφίδης, Γιουσούφ

ΑΕΚ/Πίριτς, Ζαγκλιόλο, Σολ, Φαράζ (Τόγκια 73'), Γκαρσία, Μιλίσεβιτς, Πονς, Καπτούμ (Ράφα 72'), Σάντος (Γκάμα 57'), Σάντσεθ, Ντίεμερς

Στον πάγκο: Ερερίν, Τούμπας, Ντιουνκού, Τόμοβιτς, Λέντες, Τόγκυα, Τρισκόφσκι, Ράφα Λόπες, Μπρούνο Γκάμα, Ρομπέρζ, Μάμας, Κατελάρης

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VAR: Ghersini Davide
AVAR: Ηροδότου Ξένια