Aπό ένα γκολ και... ισοπαλία στην ''Αρένα'' (φώτος)

Στο πλαίσιο του τελικού του μονταρίσματος ενόψει της έναρξης της αγωνιστικής περιόδου, ΑΕΚ και Ολυμπιακός εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Αρένα.  Το www.kerkida.net ήταν εκεί σας μετέφερε όλα όσα έγιναν στην αναμέτρηση…

Σε ό,τι αφορά την διακύμανση του σκορ οι μαυροπράσινοι άνοιξαν μόλις στο 3' πέτυχαν το 0-1 με εκτέλεση πέναλτι του Γουστάβο, ενώ οι κιτρινοπράσινοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 41' με προβολή του Πλάνας.

1' Έναρξη αγώνα...

2' Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός.

3' ΓΚΟΛ 0-1 ο Ολυμπιακός. Ο Γουστάβο σημάδεψε σωστά και νίκησε τον Τόνιο. ΔΕΙΤΕ ΤΟ

6' Σουτ του Μάντζη σε ετοιμότητα ο Τόνιο.

12’ Η ΑΕΚ προσπαθεί να αντιδράσει χωρίς να δημιουργήσει ιδιαίτερο κίνδυνο μπροστά στην εστία του Μιχαήλ.

17' Μακρινό σουτ από τον  Σπόλιαριτς, σταθερός  ο Μιχαήλ μπλοκάρει την μπάλα.

28' Σουτ του Ψάλτη, μπλοκάρει σταθερά ο Τόνιο.

31' Κίτρινη στον Σαμπίνια για δυνατό φάουλ στον Φερνάντες.

41’ ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η ΑΕΚ με τον Πλάνας. Μετά από φάουλ του Τρισκόφσκι,  ο Μιχαήλ απόκρουσε ασταθώς και με προβολή έκανε το 1-1.

Τέλος πρώτου μέρους...

46' Αλλαγές στο ματς. ΑΕΚ: Μεσα Φλόριαν, έξω Μακρης / Ολυμπιακός: Μέσα ο Κα, έξω Πεχλιβάνης.

47' Σούτ του Άμπραχαμ σταθερός για άλλη μια φορά ο Μιχαήλ.

48' Kίτρινη στον Γαρουφαλιά για δυνατό μαρκάρισμα στον Τρισκόφσκι.

58’ Πάρα πολλά φάουλ (σ.σ εκ των μερικά δυνατά) στο παιχνίδι.

60' Αλλαγή για Ολυμπιακό.Έξω ο Μαντζής, μέσα ο  Σαλί.

63' Αλλή για την ΑΕΚ. Έξω ο Τόνιο μέσα ο νεοαποκτηθέντας τερματοφύλακας Τέουνκενς που πραγματοποιεί ντεμπούτο.

65' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από θέση τετ τα τετ ο Βαν Κέσελ που έκανε το πλασέ η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

76' Πέντε αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα οι Τρουγιόλς, Κάσες, Θωμά, Κωνσταντίνου και Θαντί. Έξω Μόισοφ, Σπόλιαριτς Σπιρόσκι,Φερνάντες και Τρισκόφσκι

80' Τίποτα αξιόλογο στα τελευταία λεπτά.

Τέλος φιλικής αναμέτρησης...

ΑΕΚ: Τόνιο (63' Τέουνκενς), Σπιρόσκι (76' Θωμά), Γκονζάλες, Τρισκόφσκι (76' Θαντί), Φερνάντες (76' Κωνσταντίνου), Αναστασίου, Πλάνας (81' ξανά μέσα Φερνάντες), Άμπραχαμ, Μακρής (46' Φλοριάν), Μόισοφ (76' Τρουγιόλς), Σπόλιαριτς (76' Κάσες)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:  Μιχαήλ, Νανίσιο, Σαμπίνια, Κυριάκου, Μανρίκε, Γαρουφαλιάς, Πεχλιβάνης (46' Πεχλιβάνης), Ψάλτης, Βαν Κέσελ, Γουστάβο, Μάντζης (60' Σάλι).

Διαιτητής: Λούκας Σωτηρίου
Βοηθοί διαιτητές: Μιχάλης Σωτηρίου, Μάριος Καλογήρου