Λίγα πράγματα και... μηδενικά στο ΓΣΠ (φώτος)

Πρώτη απώλεια για το ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα, τρίτη σερί ισοπαλία για την ΑΕΚ... Οι δυο έμειναν στο 0-0, σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο θέαμα στο ΓΣΠ. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν επιθετικά από το ξεκίνημα και είχαν 2-3 καλές φάσεις όπου θα μπορούσαν να σκοράρουν ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν μαζεμένα για την ισοπαλία και την πήραν.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση

-3' Πτώση του Τάμαρι στην περιοχή, κοντά ο διαιτητής. Δεν φάνηκε από το ριπλέι να υπάρχει παράβαση

-7' Νεύρα από τον Κάσες που ζητά κίτρινη στον Σόουζα μετά από σπρώξιμο. Συστάσεις και στους δυο από τον Βασίλη Δημητρίου

-Δεκάλεπτο χωρίς φάση. Το ΑΠΟΕΛ κυκλοφορεί με υπομονή τη μπάλα, πιο μαζεμένη η ΑΕΚ

-Παιχνίδι κέντρου με αργό ρυθμό στα πρώτα 15 λεπτά

-17' Κίτρινη στον Σπόλιαριτς για παρατεταμένο κράτημα στον Μάτιτς

-18' Πρώτη καλή φάση. Ο Ιωάννου κατέβασε ωραία με το στήθος στο αριστερό άκρο και "έκοψε" στον Βιντιγκάλ ο οποίος σούταρε από το ύψος της περιοχής. Η μπάλα κόντραρε και πήγε κόρνερ

-21' Σουτ του Χαλένιους, εύκολα ο Τόνιο

-25 λεπτά η ίδια εικόνα στο ΓΣΠ... Οι γηπεδούχοι κρατάνε μπάλα και ψάχνουν τους χώρους, οι φιλοξενούμενοι παίζουν μαζεμένα. Κακό το θέαμα μέχρι τώρα

-30' Κίτρινη στον Γκονζάλεθ που με φάουλ σταμάτησε την κάθετη αντεπίθεση του Τάμαρι. Τρίτη και δεν παίζει κόντρα στην Δόξα

-32' Καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ... Σέντρα του Ιωάννου από αριστερά και κοντινή κεφαλιά του Χαλένιους από πολύ δύσκολη γωνία, η μπάλα χτύπησε στον Μόισοφ και πήγε κόρνερ

-36' Κάρτα στον Μερκή για φάουλ στον Γιάννου

-43' Κίτρινη στον Τέτε που σούταρε μακριά την μπάλα μετά από φάουλ του Γκονζάλεθ στον Τάμαρι

-45' Ωραία κίνηση του Χαλένιους από δεξιά αλλά δεν έπιασε καθόλου καλά το σουτ από διαγώνια θέση

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Ημίχρονο στο 0-0. Χωρίς θέαμα τα πρώτα 45 λεπτά. Αργός ρυθμός και αρκετά φάουλ, με το ΑΠΟΕΛ να είναι πιο επιθετικό και να ψάχνει το γκολ αλλά να δυσκολεύεται έξω από την περιοχή της ΑΕΚ. Η ομάδα του Ιντιάκεθ, από την άλλη, έπαιξε συντηρητικά και ήταν εντελώς ακίνδυνη μπροστά

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-47' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Βιντιγκάλ έκλεψε, μπήκε στην περιοχή και σούταρε από κοντά, ο Τόνιο έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

-49' Κάρτα στον Μάτιτς για φάουλ στον Σπόλιαριτς

-49' Ωραίο κατέβασμα του Τρισκόφσκι στην περιοχή και σουτ, ο Βούρος έβαλε την κόντρα και έσωσε

-51' Κίτρινη στον Σάστρε, τέταρτη για παίκτη της ΑΕΚ

-54' Διαμαρτυρίες από την κερκίδα της ΑΕΚ για πέναλτι στον Ακοράν σε μαρκάρισμα του Μάτιτς. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση από τα ριπλέι ενώ και ο ίδιος ο παίκτης δεν ζήτησε παράβαση

-55' Ο Χέφελ στη θέση του Σπόλιαριτς

-56' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ μέσα σε λίγα λεπτά. Ο Ιωάννου γέμισε από αριστερά αλλά ο Σόουζα από εξαιρετική θέση σούταρε έξω

-57' Συρτό σουτ του Ακοράν, εύκολα ο Μπέλετς

-57' Κίτρινη στον Τρουγιόλς για τράβηγμα στον Βιντιγκάλ. Ο παίκτης της ΑΕΚ φάνηκε ότι είχε πρόβλημα και δεν μπορούσε να μαρκάρει γι' αυτό τράβηξε τον αντίπαλο. Άμεσα έπεσε στο έδαφος και ζήτησε αλλαγή

-58' Έξω ο Τρουγιόλς που φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει, με δέκα για λίγο οι φιλοξενούμενοι

-59' Επιστρέφει ο Τρουγιόλς που "δοκιμάζει" το πόδι του αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει και ζητά ξανά αλλαγή

-62' Ο Θάντι μέσα, έξω ο Τρουγιόλς

-64' Απειλεί η ΑΕΚ, με κόντρα του Σάβιτς η μπάλα πάει προς την εστία του ΑΠΟΕΛ όμως ο Μπέλετς ήταν στη σωστή θέση και μάζεψε

-65' Κάρτα στον Βούρο για φάουλ στον Χέφελ. Όγδοη στο παιχνίδι!

-66' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ιντιάκεθ. Ο Ρουίζ στη θέση του Μόισοφ

-66' Διπλή αλλαγή από τον Ντολ. Ο Πάβλοβιτς στη θέση του Τάμαρι και ο Άλεφ στη θέση του Σάβιτς

-75' Χωρίς φάση εδώ και αρκετή ώρα. Οι πολλές διακοπές και αλλαγές, χάλασαν τον ρυθμό

-Κρατά μπάλα και γυροφέρνει την περιοχή του Τόνιο η ομάδα του Ντολ. Μαζική άμυνα από την ΑΕΚ

-78' Δυνατό σουτ του Βούρου από πολύ μακριά, ο Τόνιο έπεσε και μάζεψε

-85' Ο Αλωνεύτης στη θέση του Μάτιτς