Ο λυτρωτής "Μίλι" σε διπλό ταμπλό!

Xρβόγε Μιλίσεβιτς, αυτό το όνομα εξυμνείται τις τελευταίες μέρες στις τάξεις της ΑΕΚ.

Ο Βόσνιος αμυντικός σκόραρε το νικητήριο γκολ για την ομάδα της Λάρνακας στο 90+6'. Με αυτό το γκολ, χάρισε την πιο σημαντική νίκη μέχρι στιγμής γιατί κράτησε την ΑΕΚ ζωντανή και στο -1 από την κορυφή.

Δεν είναι μόνο το γκολ όμως. Ο "Μίλι" ήταν λυτρωτής σε... διπλό ταμπλό. Στο 52ο λεπτό ο Άρης βγήκε στην επίθεση με σοβαρές προϋποθέσεις... ο Μοντνόρ ανέβηκε από δεξιά με όλο τον χώρο μπροστά του, είδε τον Μπένγκτσον που ακολούθησε τη φάση και έδωσε την παράλληλη πάσα, στην μικρή περιοχή. Ο Μιλίσεβιτς σωτήρια επενέβη και έδιωξε με ένα τρομερό τάκλιν, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις έπειτα από εκτελεσμένο φάουλ του Άνταμ Γκιούρτσο, με κεφαλιά... τρύπησε την εστία του Βανά και έγραψε το 1-0. Οι αντιδράσεις του στις δύο φάσεις μιλούν από μόνες τους... αρχικά στην άμυνα και τελικά στην ανακούφιση!