Πάφος-ΑΕΚ: Άσφαιρος... συμβιβασμός

Πάφος-ΑΕΚ έμειναν στο 0-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta. Στην 3η θέση με 14 βαθμούς η Πάφος, όσους έχει το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ και η 2η στη βαθμολογία Ανόρθωση. Στην 8η θέση με 9β η ΑΕΚ.

Η Πάφος ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, μετά το 15΄ ισορρόπησε και ανέβηκε η ΑΕΚ με την ομάδα του Όλτρα να είναι καλύτερη μέχρι το 45΄. Στην επανάληψη η Πάφος ήταν ανώτερη, είχε και η ΑΕΚ τις δικές της καλές στιγμές, αλλά καμία ομάδα δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Δοκάρι ο Τάνκοβιτς στο 5΄.

Η ιστοσελίδα μας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο "Στέλιος Κυριακίδης".

Στο στάδιο η Φυτούλα Μωυσέως, στην περιγραφή ο Στέλιος Αναστασίου...

-Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε μονόλεπτη σιγή εις μνήμη του αδικοχαμένου διαιτητή Πάνου Θεοδώρου

Έναρξη...

-Χωρίς Κύπριο παίκτη στις εντεκάδες

3΄ Πρώτο κόρνερ για την ΑΕΚ, πέρασε ανεκμετάλλευτο

4΄ Μακρινό σουτ του Ντιονκού, εύκολα ο Ίβουσιτς

5΄ Οριζόντιο δοκάρι για την Πάφο μετά από δυνατό σουτ του Τάνκοβιτς στην περιοχή. Ήταν υπέροχη η πάσα του Ζάιρο στο Σουηδό

10΄ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, άστοχο σουτ του Τόνκια

11΄ Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Ρομπέρζ, αισθάνθηκε ενοχλήσεις ο Γκαλιόλο

11΄ Πτώση του Τάνκοβιτς, ζήτησε πέναλτι η Πάφος- Στο μαρκάρισμα ο Γκαρσία, υπήρχε επαφή, αλλά ο ρεφ έκρινε ότι δεν ήταν ικανή για να σφυρίξει πέναλτι

37΄ Αρκετά αβίαστα λάθη και από τις δύο ομάδες

39΄ Γύρισμα από Μπότσκαϊ, δεν πρόλαβε κανείς συμπαίκτης του να συνδεθεί με τη μπάλα

41΄ Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Σουτ του Τόνκια, ασταθής απόκρουση του Ίβουσιτς, δεν μπόρεσε ο Σολ, ο Γκαρθία το τελείωμα, η μπάλα κόντραρε σε κόρνερ

42΄ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την ΑΕΚ, πέρασαν ανεκμετάλλευτα

+1 λεπτό

Λήξη ημιχρόνου (Η κατοχή μπάλας στο 52% για την ΑΕΚ που είχε 5 τελικές προσπάθειες έναντι μόλις 2 της Πάφος FC. Μετά τα πρώτα 15-20 λεπτά, η ομάδα του Όλτρα ήταν ανώτερη)

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Ο Ρομπέρζ στη θέση του τραυματία Γκαλιόλο

51΄ Καλή στιγμή με Μάνγκα, πλάσαρε άστοχα από πλάγια θέση

-Διαμαρτυρήθηκε ο Όλτρα, δέχθηκε κίτρινη κάρτα

55΄ Άστοχο σουτ του Γκαρθία

59΄ Κίτρινη στον Πέρε Πονς, ήταν στο όριο

62΄ Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ με Φραν Σολ, από κοντά πλάσαρε άστοχα, μετά από κάθετη πάσα του Καπτούμ

63΄ Ευκαιρία για την Πάφο. Απείλησε με κεφαλιά του Τάνκοβιτς μετά από σέντρα του Βαλακάρι, δυσκολα σε κόρνερ ο Πίριτς!

65΄ Ο Μπρούνο στη θέση του Βαλακάρι

67΄' Γύρισμα του Μπρούνο, έδιωξε ο Πίριτς

68΄ Νέα μεγάλη φάση για την Πάφο, ο Μπρούνο έκανε το γύρισμα από κοντά ο Μάνγκα έστειλε τη μπάλα άουτ