Πρώτο τρίποντο με δυο πέναλτι του Τρίσκο! (φώτος)

Με τον Ιβάν Τρισκόφσκι να σκοράρει δυο φορές από το σημείο του πέναλτι στο 61' και στο 93' η ΑΕΚ πέρασε από την Πάφο με 0-2 και πρόσθεσε το πρώτο τρίποντο στον λογαριασμό της.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 59' αφού ο Σιρόκ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στη φάση του πρώτου πέναλτι, φάση που προκάλεσε έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους και τον κόσμο της Πάφου.

Το kerkida.net ήταν στο “Στέλιος Κυριακίδης”

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Ξεκίνησε το ματς

-Δεκάλεπτο χωρίς οτιδήποτε. Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής

-11' Ασυνεννοησία στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Τόνιο βγήκε έγκαιρα και απομάκρυνε

-12' Απειλεί η Πάφος μετά από κόρνερ. Η μπάλα έφτασε στον Νέμετς που πλάσαρε από κοντά αλλά αμυντικός της ΑΕΚ απομάκρυνε

-19' Ανακόπτεται για οφσάιντ ο Τρισκόφσκι. Ήταν στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό, όπως φάνηκε απ' το replay

-20' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο... Έγινε σέντρα από μακριά, ο Ιμπραχίμ έκανε κεφαλιά - πάσα προς τον Νέμετς και αυτός με νέα κεφαλιά αστόχησε

-23' Διακοπή για λίγο αφού έχει τραυματιστεί ο Σάνι σε διεκδίκηση με τον Σπόλιαριτς

-24' Επαναρχίζει το ματς, συνεχίζει κανονικά ο Σάνι

-25' Κίτρινη στον Ιντιάκεθ που διαμαρτυρήθηκε έντονα ζητώντας κάρτα, μετά από φάουλ στον Ραούλ. Είναι η εφαρμογή του νέου κανονισμού (ΕΔΩ το θέμα)

-Μισάωρο με την ομάδα του Κόπιτς να είναι καλύτερη. Η ΑΕΚ δεν έχει απειλήσει καθόλου

-30' Νέα διακοπή για λίγο αφού ο Ιμπραχίμ είναι στο έδαφος και φαίνεται να πονάει αρκετά

-31' Συνεχίζεται το παιχνίδι, ο Ιμπραχίμ συνεχίζει

-35' Δεν μπορεί τελικά ο Ιμπραχίμ, στη θέση του ο Λουλίνια

-37' Μακρινό σουτ του Σπόλιαριτς, σε κόρνερ ο Ρούντκο. Πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους

-38' Απειλεί ξανά η ΑΕΚ με σουτ του Τρουγιόλς από το ύψος της περιοχής, έτοιμος ξανά ο Ρούντκο

-45' Κίτρινη στον Κάσες για διαμαρτυρίες μετά από φάουλ που δέχθηκε

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Επαναρχίζει ο αγώνας

-48' Ωραίος συνδυασμός, ο Πάντσεον βρέθηκε σε θέση βολής από πλάγια αριστερά αλλά ο Γκονζάλες τον έκλεισε

-49' Επικίνδυνο γύρισμα από αριστερά από τον Μπεριγκο, ο Τρουγιόλς προλαβαίνει προς του Σάνι και διώχνει σε κόρνερ

-50' Σουτ του Γιάννου εκτός περιοχής, έτοιμος ο Ρούντκο

-52' Κίτρινη στον Σιρόκ

-56' Κίτρινη στον Φιλιώτη για τράβηγμα στον Ραούλ

-59' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ και ΑΠΟΒΟΛΗ στον Σιρόκ για χέρι. Ο παίκτης της Πάφου δέχθηκε δεύτερη κίτρινη. Είχε απλωμένο το χέρι ο παίκτης της Πάφου αλλά από τα ριπλέι φαίνεται η μπάλα να χτυπά στο κεφάλι

-61' ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΚ με το πέναλτι του Τρισκόφσκι! (ΕΔΩ βίντεο η φάση του πέναλτι και το γκολ)

-63' Ο Λελιούκιν στη θέση του Σάνι

-66' Ο Χέφελ στη θέση του Κάσες

-66' Εκτός ο Μπεριγκό με πρόβλημα, μέσα ο Τόρες. Δεύτερη αναγκαστική για την Πάφο

-72' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τρισκόφσκι έστρωσε στον Γιάννου, αυτός πλάσαρε δυνατά και ο Ρούντκο έστειλε σε κόρνερ

-82' Ο Φακούντο στη θέση του Τάντι

-85' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα. Η ΑΕΚ κρατά μπάλα και προστατεύει το σκορ

-89' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο. Ο Τόρες φάτσα με τον Τόνιο από πλάγια αριστερά, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ σώζει

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-92' Ο Ιωάννου στη θέση του Τέτε

-92' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ. Ο Πάντσεον ανέτρεψε το Γιάννου

-93' ΓΚΟΛ, 0-2. Ο Τρισκόφσκι σκοράρει ξανά από τα έντεκα βήματα (EΔΩ τι βίντεο)

-95' Τέλος και πρώτο τρίποντο για την ΑΕΚ, πρώτη ήττα για την Πάφο

ΠΑΦΟΣ: Ρούντκο, Σιρόκ, Πανός, Αραγιούρι, Φιλιώτης, Μπεσάρα, Σάνι (63' Λελιούκιν), Πάντσεον, Ιμπραχίμ (35' Λουλίνια), Μπεριγκό (66' Τόρες), Νέμετς

-Στον πάγκοι έμειναν οι Πέτρου, Τσόκκας, Ντούμποβ, Κωνσταντίνου, Βα

ΑΕΚ: Τόνιο, Γκονζάλες, Τάντι (82' Φακούντο), Ραούλ, Τρουγιόλς, Σάστρε, Κάσες (66' Χέφελ), Σπόλιαριτς, Τέτε (92' Ιωάννου), Τρισκόφσκι, Γιάννου

-Στον πάγκοι έμειναν οι Χριστοδούλου, Κίβνι, Φίολιτς, Κ. Αναστασίου, Κ. Κωνσταντίνου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φιλιώτης / (Ιντιάκεθ), Κάσες

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Σιρόκ (2η κίτρινη)

Διαιτητής : Χριστοφή Τιμόθεος
Α' Βοηθός Διαιτητής : Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής : Καλογήρου Μάριος
4ος Διαιτητής : Στρούθου Ανδρέας