Τρίτο σερί φιλικό στην λευκή ισοπαλία οι "κιτρινοπράσινοι" (φώτος)

H ομάδα της ΑΕΚ, αντιμετώπισε στις 18:00, την Damac FC, από την Σαουδική Αραβία, στο τελευταίο της φιλικό επί Σλοβενικού εδάφους, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 0-0.

Ακόμη μία λευκή ισοπαλία για την ομάδα της ΑΕΚ Λάρνακας στα φιλικά στην Σλοβενία, το τρίτο κατά σειρά συγκεκριμένα.

Πολλές δοκιμές και πάλι από τον Καταλά, με πολλούς ποδοσφαιριστές, ενώ έμειναν και πάλι εκτός οι Ρομό, Τρισκόφσκι, Άμπραχαμ και Τρουγιόλς.

Η ιστοσελίδα μας, σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

Έναρξη αγώνα...

3' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Gustavo, ο αντίπαλος τερματοφύλακας διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

10' Ο Μάμας με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ από πλάγια θέση, με την φάση να καταλήγει πάνω στον τερματοφύλακα.

25λεπτο στο παιχνίδι με το σκορ να παραμένει στο 0-0 για τις δύο ομάδες.

44' Μπαλιά του Εγγλέζου για τον Olatunji, όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας τον πρόλαβε τελευταία στιγμή.

45' Ο Ναούμ μπήκε στην μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ, σωτήριο τάκλιν από αντίπαλο αμυντικό.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

H ενημέρωση της ΑΕΚ, για την έκβαση του πρώτου αγώνα:

"Τέλος ημιχρόνου. Η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά δυνατά και έχασε δύο καλές ευκαιρίες, ενώ στην συνέχεια διατήρησε τον έλεγχο και έγινε εκ νέου απειλητική στα τελευταία στάδια του ημίχρονου, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να σκοράρει".

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου...

Η εντεκάδα του Β' Μέρους:

Τούμπας, Spirovski, Gustavo, Angel, Fernandez, Mikel, Αναστασίου, Σιαθάς, Χριστοφόρου, Derbyshire, Μακρής.

61' Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναστασίου και πάλι αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

67' Ο Derbyshire έστρωσε στον Spirovski, το σουτ του οποίου μέσα από την μεγάλη περιοχή πέρασε μόλις έξω.

68' Έξω ο Γκουστάβο, μέσα ο Στεφάνου

73' Η πιο μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι για την ΑΕΚ. Ο Αναστασίου με κάθετη μεταβίβαση τροφοδότησε τον Σιαθά, που στο τετ α τετ έκανε το ψηλοκρεμμαστό σουτ και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

77' Σουτ του Angel μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα ψηλά έξω.

80' Σιαθάς έξω, Καλαϊτζής μέσα

84' Ο Καλαϊτζής με ωραία πάσα από αριστερά έστρωσε στον Spirovski, που έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Οι έντεκα εκλεκτοί του Νταβίντ Καταλά, για το τελευταίο φιλικό.

Αναλυτικά: Ruben, Thandi, Gustavo, Acoran, Milicevic, Olatunji, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μάμας, Thiago.