Φιλική νίκη με Κλωναρίδη (φώτος)

Χάρη σε γκολ του Βίκτωρα Κλωναρίδη στο 51ο λεπτό, ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0 στο φιλικό που έγινε στο ΓΣΠ. Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο. Διαβάστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

1΄Σέντρα

5’ Σέντρα του Σπόλιαριτς στον Μακρή μέσα στην περιοχή δεν προλαμβαίνει ο επιθετικός της ΑΕΚ και η μπάλα καταλήγει έξω.

7’ Τακουνάκι του Κλωναρίδη στον Χάνι, ο Ιορδανός χάνει το κοντρόλ πριν γίνει επικίνδυνος στην περιοχή της ΑΕΚ και η μπάλα καταλήγει έξω.

11’ Μοιρασμένο το παιχνίδι χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά.

16’ Ο Σπιρόφσκι εκτέλεσε φάουλ από μακρινή απόσταση, με τον Σίλβα να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.

20’ Κόρνερ από τον Σπόλιαριτς, ο Τρουγιολς την κεφαλιά που κοντράρει στον Σάντος, σουτ του Άμπραχαμ η μπάλα έξω

23΄ Ο Αναστασίου κάνει σέντρα, ο Τρισκόφκσι δεν προλαβαίνει για λίγο να βρει την μπάλα στην περιοχή

24΄Μετά από λάθος της άμυνας του ΑΠΟΕΛ, σουτ του Σπόλιαριτς, η μπάλα έξω

25΄Cooling break

26’ Έξω ο Θωμάς Ιωάννου μέσα ο Πλάνας για την ΑΕΚ.

28’ Ο Αμπραχάμ το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στον Σίλβα.

32’ Εκτέλεση φάουλ του Γιένσεν διώχνει ο Τρουγιόλς πριν γίνει επικίνδυνος ο Λουντέμο

35΄Επικίνδυνη μπαλιά του Πλάνας στον Τρισκόφσκι διώχνει η άμυνα του ΑΠΟΕΛ.

37’ Ωραία προσπάθεια του Τάμαρι από τα δεξιά, ανακόπτεται με φάουλ από τον Σπιρόφσκι. Ο Ιορδανός εκτέλεσε το φάουλ με την μπάλα να κοντράρει και φτάνει στον Σάντος που χάνει την ισορροπία του για να διώξει ο Τρουγιόλς.

45΄Καλός συνδυασμός Λουντέμο, Γουίλερ, Χανί η μπαλιά όμως του Ιορδανού καταλήγει άουτ.

45+1 Καλή προσπάθεια και σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα λίγο έξω.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΓΣΠ, 0-0.

αγαασεερρεςεςεςεγγ

Ξεκίνησε το 2ο μέρος στο ΓΣΠ.

46΄Με δύο αλλαγές οι δύο προπονητές. Το 2ο μέρος ξεκίνησε με τους Ζαχίντ και Φλοριάν να αντικαθιστούν τους Λουντέμο και Αναστασίου αντίστοιχα.

51’ ΓΚΟΛ 1-0 το ΑΠΟΕΛ με τον Κλωναρίδη. Έπειτα από ωραία ασίστ του Ζαχίντ, ο Κλωναρίδης πλάσαρε τον Τόνιο για το 1-0.

56’ Σέντρα του Σπόλιαριτς, κεφαλιά του Μοϊσόφ στην περιοχή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

58’ Αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα Μερκής και Λαφράνς, έξω Σάντος και Σιέλης.

61’ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ταντί στη θέση του Φερνάντεθ.

65’ Γύρισμα του Πλάνας στον Φλοριάν μέσα στην περιοχή, διώχνει η άμυνα του ΑΠΟΕΛ

67’ Κάθετη πάσα του Γκονζάλεθ στον Τρισκόφσκι μέσα στην περιοχή, έπιασε το σουτ με τον Σίλβα να αποκρούει.

71΄Έξω οι Τάμαρι και Χάνι. Μέσα οι Γιάκολις και Γραβριήλ.

75΄Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Κατσαντώνης

77΄Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Κανέδα δίνει χρόνο στους Γκολομπάρτ, Ράσπα και Κωνσταντίνου.

80΄Αποστολάκης και Πολυκάρπου μέσα για το ΑΠΟΕΛ. Εκτός οι Μιχαήλοβιτς και Σατσιάς.

86΄Σουτ του Ζαχίντ, έξω.

89΄Κεφαλιά του Φλοριάν μετά από σέντρα του Πλάνας, μπλόκαρε ο Σίλβα

ΤΕΛΟΣ.

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Σάντος, Λουντέμο (46΄Ζαχίντ) Τάμαρι, Σατσιάς, Χάνι, Κλωναρίδης, Γιένσεν, Γουίλερ, Σιέλης, Μιχαήλοβιτς

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Τσιλιγκίρης, Αποστολάκης, Λαφράνς, Κατσαντώνης, Ζαχίντ, Γαβριήλ, Μερκής, Πολυκάρπου, Ιωάννου, Γιάκολις, Κούτσακος

ΑΕΚ: Τόνιο, Θ.Ιωάννου, Τρουγιόλς, Μοϊσόφ, Φερνάντες, Σπόλιαριτς, Σπιρόφκσι (50΄Κάσες) Άμπραχαμ, Μακρής, Αναστασίου (46΄Φλοριάν) Τρισκόφκσι

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τάντι, Θωμά, Κάσες, Πλάνας, Γκολομπάρτ, Ράσπας, Τούμπας, Κωνσταντίνου, Φλοριάν.