Στον τελικό η Ομόνοια με Ποντικό και Πίττα (φώτος)

Η Ομόνοια επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ στον ημιτελικό Κυπέλλου παλαιμάχων που έγινε στο ΑΕΚ Αρένα.

Το τριφύλλι προηγήθηκε με 2-0 χάρις σε γκολ του Ποντικού στο 40' και του Πίττα στο 42΄. Η ΑΕΚ μείωσε στο 55΄με τον Έκτορ Γκονζάλες όμως το σκορ παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τέλος. Η διάρκεια του αγώνα ήταν δύο τριαντάλεπτα ημίχρονα. Στον τελικό που θα γίνει στις 26/5 η Ομόνοια θα συναντήσει την Αναγέννηση Δερύνειας.

Εδώ όσα έγιναν στον άλλο ημιτελικό (Αναγέννηση-Απόλλων): Νίκη με ανατροπή και... πρόκριση στον τελικό (φώτος)

Η ιστοσελίδα μας βρέθηκε στην “ΑΡΕΝΑ” και σας μετέφερε όσα συνέβησαν.

Η αναμέτρηση είναι νοκ άουτ.

- Έναρξη

- 2' Σουτ του Καϊάφα, σταθερά ο Κυθραιώτης

- 5' Κεφαλιά Ελευθερίου, αποκρούει ο Ρίκκυ

-12' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καϊάφα εντελώς άστοχο

-15' Μακρινό Σουτ του Χ"Παντελίδη, η μπάλα έξω

-17' Αλλαγή Ομόνοιας... Καλοθέου έξω, μέσα ο Νικολαΐδης

-20' Σουτ του Ελευθερίου, σταθερά ο Ρίκκυ

-21' Αλλαγή ΑΕΚ... Έξω ο Θεοδότου, μέσα ο Πορφυρίου

-30' Ημίχρονο στην αναμέτρηση

-Αλλαγή στο β΄μέρος για την ΑΕΚ. Μέσα ο Κλίμης Αλεξάνδρου έξω ο Στυλιανίδης

37' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σύγχυση στην περιοχή μετά από κόρνερ ο Δημοσθένους έκανε το σου ελάχιστα έξω

40' ΓΚΟΛ 1-0 Η Ομόνοια με κεφαλιά από τον Ποντικό!

42' ΓΚΟΛ 2-0 η Ομόνοια με τον Πίττα!

45' Μεγάλη ευκαιρία από τον Πίττα. Κεφαλιά κοντινή, απέκρουσε ο Κυθραιώτης

55' ΓΚΟΛ 2-1 η ΑΕΚ... Απευθείας εκτέλεση φάουλ και 2-1 μειώνει η ΑΕΚ με τον Έκτορ Γκονζάλες

ΤΕΛΟΣ

Ομόνοια (Γιώργος Σάββα):  Ρίκκυ, Καλοθέου, Γεωργίου, Προεστός, Μούσκος, Καλοθέου, Καϊάφας, Πίττας, Χατζηπαντελίδης, Μαρής, Μανώλη.

Στον πάγκο: Μαύρος, Οδυσσέως, Πραξιτέλους, Ποντικός, Λοϊζου, Νικολάου, Νικολαΐδης, Πολυβίου, Ηλία, Χρυσός, Δημητριάδης

ΑΕΚ: (Μουσκάλλης): Κυθραιώτης, Δημοσθένους, Στυλιανίδης, Κυριάκου, Γκονζάλεζ, Θεοδότου, Ελευθερίου, Γιάννου, Μισός, Μιχαήλ, Μουρίγιο.

Στον πάγκο: Παιδονόμος, Στεφανή, Κουννούσης, Αλεξάνδρου, Κωνσταντίνου, Θεοδώρου, Ιακώβου, Προρφυρίου, Μαύρης, Χαϊλής.