ΑΕΛ - Δόξα: Χαλαρό "τρίποντο"... με τριάρα! (Φώτος)

Σε ένα παιχνίδι τυπικής διαδικασίας για την προ τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, η ΑΕΛ υποδέχθηκε την Δόξα και επικράτησε με 3-1. Χωρίς το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον, παρ’ όλα αυτά οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν κατά βάση με βασικούς ποδοσφαιριστές και είχαμε τέσσερα γκολ και ένα δοκάρι. Μιλιντσεάνου, Τεϊξέιρα και Ανδρέου οι σκόρερ για τους νικητές, ενώ για τους ηττημένους είχε μειώσει προσωρινά ο Μπένι. Δοκάρι για την ΑΕΛ είχε ο Τσέποβιτς.

-2' Πρώτη τελική στο ματς. Έξω το σουτ του Παπαφώτη.

-3 Προσωρινή διακοπή στο ματς. Εξετάζεται απ΄το VAR φάση με ενδεχόμενο πέναλτι για την ΑΕΛ, για χέρι του Καραμανώλη σε προσπάθεια του Μαρόσα.

-5' Ακόμη εξετάζει την φάση το VAR.

-6' Τώρα πάει για on field review ο ρεφ Κουμής.

-7' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Αυτή είναι η απόφαση του διαιτητή μετά την εξέταση της φάσης απ' το μόνιτορ. "Παίζει" με την μπάλα ο στόπερ της Δόξας.

-8' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Μιλιντσεάνου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 1-0!

-9' Κίτρινη στον Νταβόρ για φάουλ στον Εμπραλίτζε.

-15' Αργός ο ρυθμός, χωρίς κάτι αξιόλογο μετά το γκολ της ΑΕΛ.

-20' Κίτρινη στον Παπαφώτη για φάουλ στον Στυλιανού.

-21' ΓΚΟΛ για την Δόξα!Ο Ασαμόα εκτέλεσε το φάουλ, ο Καραμανώλης κατέβασε και ο Μπένι από κοντά πλάσαρε εύστοχα τον Μέγιερι για το 1-1!

-28' Καλύτερη η ΑΕΛ στα τελευταία λεπτά, έχει την κατοχή και πιέζει.

32' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Έουλερ από αριστερά, κεφαλιά του Τεϊξέιρα στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα στα δίκτυα για το 2-1!

-34' Κίτρινη στον Τραϊτσέφσκι.

-36' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαφώτη, ψηλά έξω.

-39' Κίτρινη στον Σαντίκ για φαουλ στον Μεντόγιεβιτς.

-43' Σουτ στην κίνηση με το δεξί ο Έουλερ, έξω η μπάλα.

-45' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

-45+2' Πλασέ του Κοβάσεβιτς από πλάγια θέση, έδιωξε ο Μέγιερι.

-46' Αλλαγές για την Δόξα. Τιτζιανί και Φασουλιώτης μέσα, Μέσκα και Ασαμόα έξω.

-55' Μακρινό σουτ του Τσέποβιτς, έξω η μπάλα.

-59' Έξω η εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς.

-61' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Σωτηρίου και Μπαλντέ αντί Έουλερ και Μιλιντσεάνου.

-67' Κίτρινη στον Στυλιανού για φάουλ στον Μαρόσα.

-71' Ξανά διπλή αλλαγή για την Δόξα. Ντρολέ αντί Εμπραλίτζε και Σάιθ αντί Τραϊτσέφσκι.

-71' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Παπαφώτη από αριστερά, κεφαλιά του Τσέποβιτς, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στα χέρια του Σισκόφσκι.

-82' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Σάσι αντί Σαντίκ για την Δόξα, M. Αντωνίου - Ανδρέου μέσα, Φραντζής - Μαρόσα έξω για την ΑΕΛ.

-87' Ολοκληρώνει με τις αλλαγές η ΑΕΛ. Ζαχαρία αντί Παπαφώτη.

-89' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Άγγελος Ανδρέου με περίτεχνη προσποίηση και άψογο πλασέ με το αριστερό νίκησε τον Σισκόφσκι για το 3-1!

-90+1' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα! Μόνος απέναντι στον Μέγιερι ο Ντρολέ, πλάσαρε ψηλά έξω.

ΑΕΛ: Μέγιερι, Φραντζής (82'M. Αντωνίου), Τεϊξέιρα, Μεντόγιεβιτς, Νταβόρ, Τσέποβιτς, Έουλερ (61'Σωτηρίου), Παπαφώτης (87'Ζαχαρία), Μαζάν, Μιλιντσεάνου (61'Μπαλντέ), Μαρόσα (82'Ανδρέου).

Στον πάγκο: Κεραυνός, Κυριάκου, Ανδρέου, Αντωνίου Μ., Σωτηρίου, Αντωνίου Χ, Ριστέφσκι, Ζαχαρία, Μαΐντεβατς, Μπαλντέ, Νικολεττίδης.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Ασαμόα (46'Φασουλιώτης), Σαντίκ (82' Σάσι), Κοβάσεβιτς, Τραϊτσέφσκι (71'Σάιθ), Στυλιανού, Καραμανώλης, Εμπραλίτζε (71'Ντρολέ), Μέσκα (46'Τιτζιανί).

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Σάιθ, Τιτζιανί, Ντρολέ, Φασουλιώτης, Ποντικός, Σάσι.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νταβόρ, Παπαφώτης / Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Στυλιανού.