Άνετα με "πεντάρα" η ΑΕΛ! (Φώτος)

Άνετη επικράτηση για την ΑΕΛ που συνέτριψε με 5-0 την Ομόνοια Ψευδά. Σπουδαίο ματς για τον Αντρίγια Μαίντεβατς που σκόραρε δυο γκολ. Δυο αναγκαστικές αλλαγές για την ομάδα του Κέρκεζ. Οι Αβραάμ και Μαίντεβατς ζήτησαν αλλαγή. Πρόκριση στον επόμενη γύρο για τους "γαλαζοκίτρινους". Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο ματς

- 2' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ και 1-0! Ο Μαϊντεβατς! Ο Σέρβος σκοράρει έπειτα από ασίστ του Ριέρα. Με πλασέ μέσα από την περιοχή ο σκόρερ.

φββφφβφβφβ

- 7' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ και 2-0! Ο Ριέρα! Δυνατό σουτ του Ισπανού, νικάει τον Ράντελιτς. Διπλασιάζει τα γκολ της η ομάδα του Κέρκεζ που μπήκε πολύ σοβαρή στο ματς.

- 21' Δοκάρι η ΑΕΛ με τον Μπρούνο Σάντος. Ο Βραζιλιάνος με δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Ράντελιτς.

- 22' Πλασέ του Σάντος, πάνω στην γραμμή διώχνει ο Μαρτίν.

- 24' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ και 3-0! Ο Αντάμοβιτς από το σημείο του πέναλτι. Ο Μαίντεβατς το κέρδισε, ο Αντάμοβιτς έκανε το 3-0.

φγδφγδφγδφγδγδφγδγδφγ

- 29' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Αβραάμ δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Γκαζαριάν.

- 31' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ και 4-0! Δεύτερο του Μαίντεβατς! Ο Σέρβος με ωραίο σουτ εντός περιοχής σκοράρει. Σέντρα από τον Ριέρα.

- 43' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μαίντεβατς, μέσα ο Μηνάς Αντωνίου.

Ημίχρονο στο Τσίρειο

Εναρξη στο Β' ημίχρονο

- 55' Σουτ του Κουρτίδη, αποκρούει ο Πρόσεκ.

- 64' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ και 5-0! Ο Μηνάς Αντωνίου σκοράρει! Με το κεφάλι ο Μηνάς στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ και πάλι του Ριέρα.