(ΦΩΤΟΣ) ΕΞΑΡΑ η ΑΕΛ!

Ξέσπασε με εξάρα η ΑΕΛ του Ντούσαν Κέρκεζ μετά την ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα. Οι ποδοσφαιριστές των «γαλαζοκιτρίνων» αντιμετώπισαν το φιλικό με τη Καρμιώτισσα σαν παιχνίδι… πρωταθλήματος και έφτασαν στην ευρεία νίκη (1-6). Δυο γκολ για Ιβάν Κάρλος και Μαρκόφσκι, ένα ο Χουράδο. Σκόραρε με πέναλτι ο Αγκάνοβιτς. Θετικές εντυπώσεις άφησε ο νεαρός Μελαναρκίτης. Το γκολ των γηπεδούχων ο Ράμος. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Κοινοτικό Π. Πολεμιδίων και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο ματς

- 4' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ, ο Χουράδο το κεφάλι δύσκολα σε κόρνερ ο Καϊρίνος

- 20' Αδύναμο σουτ του Χουράδο δεν ανησυχεί ο Καϊρίνος

- 21' Απειλεί η Καρμιώτισα, ο Χρίστου το σουτ λίγο άουτ.

- 23' Ο Μελαναρκίτης τροφοδοτεί ωραία τον Μάε, το κεφάλι ο Βέλγος η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καϊρίνου

BREAK για νερό

- 30' Πολύ καλό σουτ του Ρόμο, αποκρούει ο Πρόσεκ.

- 32' Ανέβηκε η Καρμιώτισσα, ο Σασί απειλεί εκ νέου, άουτ!

- 35' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 0-1. Ο Χουράδο ανοίγει το σκορ. Λάθος του Καϊρίνου, ο Μελαναρκίτης ήταν εκεί και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ισπανό φορ.

- 42΄ Σουτ του Γουήλερ άουτ.

- 44' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ, το κέρδισε ο Μάε.

- 45' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 0-2. Ο Αγκάνοβιτς ευστοχεί από τα 11 βήματα.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 48' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 0-3. Ο Ιβάν Κάρλος με κεφαλιά σημειώνει και τρίτο τέρμα για τους "γαλαζοκίτρινους".

- 63' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 0-4. Και πάλι ο Ιβάν Κάρλος που πέρασε τον τερματοφύλακα και σκόραρε.

- 65' Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Κάρλος να πιάνει δυνατό σουτ. Άτυχος ο Βραζιλιάνος.

- 70' Κεφαλιά του Ζαντή, η μπάλα πάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι της ΑΕΛ.

- 76' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 0-5. Ο Κίρε Μαρκόφκι αυτή τη φορά χρίζεται σκόρερ.

- 77' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 1-5. Ο Ράμος το γκολ των γηπεδούχων.

- 79' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 1-6. Ο Μαρκόφσκι σκοράρει και δεύτερο γκολ

TEΛΟΣ

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Στυλιανού, Βαττής, Σασί, Κυριάκου, Χριστοφή, Σάββα, Πιερή, Χρίστου, Ρόμο, Τσιμοντζί

ΑΕΛ: Πρόσεκ, Γκοντάλ, Τεξέιρα, Γκαζτανάγια, Αντωνίου, Γουήλερ, Μεντόγεβιτς, Μελαναρκίτης, Αγκάνοβιτς, Μάε, Χουράδο