ΚΕΡΚΕΖ: "Δεν έχουμε πολλά παιχνίδια με κόσμο στο γήπεδο και είναι κρίμα..."

Οι δηλώσεις του Ντούσαν Κέρκεζ στην δημοσιογραφική διάσκεψη μετά την ήττα από την Ανόρθωση...

"Αυτά είναι τα παιχνίδια που στο τέλος μπορείς μόνο να πεις συγχαρητήρια στην Ανόρθωση και τον Τιμούρ. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί, κάναμε πολλά ατομικά λάθη και χάναμε εύκολα τη μπάλα. Και όταν δέχεσαι γκολ στα 10 λεπτά σε αυτό το γήπεδο απέναντι σε μια ομάδα με ποιότητα και εμπειρία, είναι δύσκολο να επανέλθεις. Υπάρχει ποιότητα στην Ανόρθωση αλλά και με τα δικά μας λάθη, τους βοηθήσαμε να είναι μπροστά 2-0 στο ημίχρονο. Στο 2ο μέρος ήμασταν πιο επιθετικοί αλλά δεν είναι εύκολο να αλλάξεις το ματς σε αυτή την ατμόσφαιρα. Συγχαρητήρια ξανά στην Ανόρθωση. Αν δεν σκοράρεις, δεν μπορείς να κερδίσεις. Είναι δουλειά μας να σηκώσουμε κεφάλι, να δουλέψουμε. Δεν έγινε κάτι... ουάο, συνεχίζουμε. Θέλω να πω συγχαρητήρια και στους παίκτες μου, προσπάθησαν όσο μπορούσαν. Όλοι κάνουν λάθη, αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Συγχαρητήρια στον κόσμο που ήρθε και μας στήριξε αλλά και στον κόσμο της Ανόρθωσης που ήταν αρκετοί. Φέτος δεν έχουμε πολλά παιχνίδια με κόσμο στο γήπεδο και είναι κρίμα. Και όταν έρχονται τέτοιες μέρες, σαν παίκτης και σαν προπονητής νιώθεις ότι θέλεις να παίζεις ξανά σε τέτοια παιχνίδια".