"Πράσινο" το φιλικό του Τσιρείου... (φώτος)

Φιλική νίκη για την Ομόνοια το βράδυ της Παρασκευής, επί της ΑΕΛ, στο Τσίρειο. Οι πράσινοι κέρδισαν με 0-2 στο ματς που έγινε χωρίς κάρτα φιλάθλου, με αυτογκόλ του Ράσο στο πρώτο μέρος και γκολ του Μίκου στο 2ο. Μάλιστα ο Βοζίνια έπιασε και πέναλτι στο 57' αφού νίκησε τον Γκόμεθ από τα έντεκα βήματα. Το www.kerkida.net ήταν εκεί...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα στη Λεμεσό

-5´ Πρώτη ευκαιρία, για την ΑΕΛ... Ο Αγκάνοβιτς έκανε το σουτ και ο Ουζόχο απέκρουσε δύσκολα

-8' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Αβραάμ έκανε τη σέντρα, ο Ουζόχο απέκρουσε ασταθώς και η μπάλα έφτασε στον Αντάμοβιτς που αστόχησε με σουτ εντός περιοχής

-10' Γύρισμα του Λέσιακς, προβολή του Εζρά και η μπάλα έξω

-15' Δυνατό σουτ του Αβραάμ εντός περιοχής, δύσκολα ο Ουζόχο σε κόρνερ

-29´ Καλό σουτ του Ορτέγκα από το ύψος της περιοχής, σταθερά ο Βοζίνια

-Μισάωρο στο Τσίρειο. Ισορροπημένο παιχνίδι μέχρι στιγμής, μοιρασμένη η κατοχή. Η ΑΕΛ ξεκίνησε καλύτερα και απείλησε σε 2-3 περιπτώσεις, η Ομόνοια προσπαθεί να βρει τα πατήματα της. Οι δυο ομάδες βγάζουν... διάθεση στο γήπεδο

-38' Πάσα του Περέιρα στον Γκόμεθ, αυτός έκανε το πλασέ από κοντά όμως η μπάλα πέρασε έξω

-40 ΓΚΟΛ, 0-1 οι πράσινοι! Ο Ορτέγκα μπήκε στην περιοχή, έκανε γύρισμα, η μπάλα χτύπησε στον Ράσο και κατέληξε στα δίκτυα

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος

-49' Κεφαλιά του Ορτέγκα μετά από κόρνερ του Τιάγκο, η μπάλα πέρασε λίγο έξω

-56' ΠΕΝΑΛΤΙ για το τριφύλλι

-57' Ο Γκόμεθ εκτέλεσε από τα 11 βήματα και ο Βοζίνια απέκρουσε! (ΕΔΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ)

-58' Απόκρουση του Ουζόχο σε μακρινό σουτ από τον Γκαζτανιάγκα.

-60' Τρομερή απόκρουση του Ουζόχο στο σουτ του Χουράδο εντός περιοχής

-66' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, η μπάλα λίγο έξω

-68' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Τόρες και Κάρλος στις θέσεις των Γκαστανιάγα και Χουράδο

-72' Μαυρίας και Μανρίκε αντί Περέιρα και Λέσιακς

-74' O Κυριάκου στη θέση του Νιλς

-76' Σουτ του Τόρες εντός περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο Ουζόχο

-78' Γερολέμου αντί του Αγκάνοβιτς

-79' Μίκου αντί του Ορτέγκα

-81' ΓΚΟΛ 0-2. Ο Μίκου με την πρώτη του επαφή με τη μπάλα σκοράρει αφού με μακρινό σουτ νικάει τον Βοζίνια!

-83' Εξαιρετική επέμβαση του Ουζόχο σε πλασέ του Τόρες μέσα απ' την μικρή περιοχή

-85' Ο Γουήλερ αντί του Αβραάμ

-85' Μέσα ο Κακουλλής, έξω ο Μποτεάκ

-ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΛ: Βοζίνια, Νιλς, Γκοντάλ, Ράσο, Α.Τεσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αγκάνοβιτς, Αβραάμ, Γκαζαριάν, Χουράδο

-Στον πάγκο οι Πρόσεκ, Κυριάκου, Γουήλερ, Μουστάκης, Νταβόρ, Γερολέμου, Τόρες, Παντελή, Ιβάν Κάρλος

Ομόνοια: Ουζόχο, Περέιρα, Λούφτνερ, Λέσιακς, Μποτεάκ, Γκόμεθ, Έζρα, Ορτέγκα, Λάνγκ, Κούσουλος, Τιάγκο

-Στον πάγκο οι Παναγή, Μανρίκε, Γκόμες, Τζιωνής, Ραμίρεζ, Παναγιώτου, Μαυρίας, Χαραλάμπους, Χριστοφή, Κακουλλή, Μίκου