"ΤΡΙΑΡΑ" για ΑΕΛ με κέφια... Χουράδο! (φώτος)

Φιλική νίκη για την ΑΕΛ επί του Εθνικού με 3-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ρουμπέν Χουράδο με δυο γκολ, βρήκε δίκτυα ο Κίρε Μαρκόσκι. Καλό πρόσωπο ο Εθνικός μέχρι την ισοφάριση που έδειξε ωραία στοιχεία. Η ομάδα του Κέρκεζ φόρτσαρε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, πέτυχε δυο γκολ σε δυο λεπτά και στην επανάληψη σημείωσε και τρίτο. Έδωσε ευκαιρίες ο Κέρκεζ σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές. Χρήσιμο τεστ για Κέρκεζ-Εγκωμίτη ενόψει του νέου πρωταθλήματος. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Τσίρειο στάδιο.

- Έναρξη στο ματς

-8’ Πρώτη καλή ευκαιρία για τοn Εθνικό στο παιχνίδι. Ο Μαρκόσκι μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κατέληξε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Βοζίνια.

-10 Δυνατό σουτ εκτός περιοχής απο τον Χαραλαμπους, με γροθιές ο Βοζίνια στέλνει την μπάλα σε κόρνερ

-15 Δυνατό σουτ από τον Κονέ η μπάλα αουτ.

-18 Σουτ του Αγκάνοβιτς, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-22 ΓΚΟΛ για τον Εθνικό και 0-1. Σκόρερ ο Κοστόφσκι!

-41 Ευκαιρία και για 2ο γκολ από τον Εθνικό. Ο Κονέ μέσα από τη περιοχή, το σουτ αποκρούει ο Βοζίνια.

-42 ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 1-1. Ο Χουράδο ισοφαρίζει με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

-43' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ που γυρίζει το ματς. Ο Κίρε Μαρκόφσκι το 2-1 μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

-57' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 3-1. Ο Χουράδο μετά από εκτέλεση κόρνερ, στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

-63 Χαμένη ευκαιρία από Κάρλος. Μετά από εξαιρετική κάθετη του Γκαζαριάν βγήκε τετ α τετ αλλά σώζει ο Μπογκατίνοφ.