Ακρίτας - ΑΕΖ: "Διπλό" με τεράστια ανατροπή στην παράταση και πρόκριση για Ζακάκι

Η ΑΕΖ έκανε την ολική ανατροπή, ανέτρεψε το 3-0, σε 3-4 και πήρε την μεγάλη πρόκριση στη Β' Φάση του Κυπέλλου. Μέχρι το 72΄ ο Ακρίτας προηγείτο με 3-0 χάρη σε γκολ των Φρατέα (2) και Μπάλντριτς. Η ΑΕΖ παίζοντας και με 10 παίκτες από το 62΄ ξεκίνησε την αντεπίθεση της στο 73' και με γκολ των Ντιγκινί και Γιουσούφ (2) οδήγησε το ματς στην παράταση, με τον τελευταίο να σκοράρει ξανά και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του. Στο 95΄ αποβολή και για τον Ακρίτα.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς.

-Σέντρα στο ματς.

-2' Δυνατό σουτ του Λένι, έξω η μπάλα.

-7' Δοκάρι για την ΑΕΖ με τον Σιφναίο, απαντάει στις ευκαιρίες η ομάδα του Λιάσου Λουκά.

-20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα με πλασέ του Αλομάρ, σε κόρνερ διώχνει ο Μιλοσάβλεβιτς.

-44' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Με ένα δυνατό σουτ του Φρατέα η ομάδα της Χλώρακας ανοίγει το σκορ.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

-46' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Σάντος, Μιχαηλίδης και Ματόνγκο. Μέσα οι Χατζηβασίλης, Κάστρο και Χρίστου.

-50' ΓΚΟΛ. Διπλασιάζει τα τέρματα του ο Ακρίτας. Ο Μπάλντριτς με ένα δυνατό σουτ νικάει τον κίπερ της ΑΕΖ και σκοράρει.

-62' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Ευαγόρα Αντωνίου και πέναλτι για τον Ακρίτα.

-63' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Ο Αλομάρ κάνει το 3-0 από τα "έντεκα" βήματα. Το γκολ ακυρώνεται όμως, παραμένει το 2-0.

-64' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Έξω ο Παστελλής, μέσα ο Φράγκος.

-66' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα. Ο Φρατέα με υποδειγματικό πλασέ κάνει το 3-0.

-71' Διπλή αλλαγή για τον Ακρίτα. Καρούσο και Λουκά μέσα, έξω οι Αλομάρ και Μπάλντριτς.

-73' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ, με τον Ντικινί. Μειώνει σε 3-1.

-78' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηβασίλη.

-80' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ και 3-2 με τον Γιουσούφ. Επιστρέφει η ομάδα της Λεμεσού στον αγώνα.

-82΄ Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΖ

-88' Σουτ του Κάστρο, έξω η μπάλα..

-90+2' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ και 3-3 με τον Γιουσούφ.

-Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του αγώνα. Το ματς οδηγείται στην παράταση.

-Σέντρα στην παράταση.

-95΄ 2η κίτρινη κάρτα στον Ντόρου και αποβολή.Με 10 και ο Ακρίτας

-106' Παραμένει το 3-3.

-120΄ ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ και 4-3 ξανά με τον Γιουσούφ. Γίνεται η μεγάλη ανατροπή για την ομάδα του Λιάσου Λουκά.