Καρμιώτισσα - ΑΕΖ: Χωρίς νικητή, άκυρο γκολ και για λίγο… χωρίς φως (φώτος)

Στο 0-0 έμειναν Καρμιώτισσα και ΑΕΖ, για την 3η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Καρμιώτισσα είναι φυσικά πιο ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα αφού μεγάλωσε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη πλέον στο +7 μετά και την ήττα του Οθέλλου στο Δασάκι.

Στο Α΄μέρος αν και ο ρυθμός ήταν χαμηλός οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Μία για την Καρμιώτισσα με Χαραλάμπους και μία για την ΑΕΖ με τον Ντιγκινί.

Στο Β΄μέρος άλλαξαν οι ισορροπίες στο 64’ με δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Ουεσλάτι της Καρμιώτισσας.

Η ΑΕΖ πίεσε και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 78΄με τον Σιφναίο με τον Σπόλιαριτς να αποκρούει εντυπωσιακά. Λίγο αργότερα ο Σαμπό σκόραρε για την ΑΕΖ όμως το γκολ ακυρώθηκε λόγω του ότι στην αρχή της φάσης ο Ρότσα υποδείχθηκε οφσάιντ στον έλεγχο του VAR.

Εκείνη την ώρα έπεσε ο φωτισμός στο “Στέλιος Κυριακίδης” και μετά από 7 λεπτά περίπου διακοπή το παιχνίδι άρχισε ξανά. Ο ρεφ κράτησε 11 λεπτά καθυστερήσεις με την ΑΕΖ να πιέζει όμως να μην φτάνει στο γκολ που τόσο ήθελε και το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Στους 24 βαθμούς η Καρμιώτισσα, όντας στο +7 από ΑΕΖ και Οθέλλο με τις δύο ομάδες να έχουν από 17 βαθμούς. Στους 15β η Δόξα που παίζει αύριο εκτός έδρας με τη Νέα Σαλαμίνα.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

enter " "

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά τη δράση της αναμέτρησης...

-Έναρξη του αγώνα

5'  Σουτ του Ντιγκινί εκτός περιοχής ο Σπόλιαριτς μπλοκάρει

13' Κίτρινη στον Ουεσλάτι για κράτημα στον Ρέινολντς.

14' Εκτός περιοχής σουτ από τον Κάστρο, εύκολα στα χέρια του Σπόλιαριτς.

20' Χαμηλό το τέμπο στο παιχνίδι. Χωρίς τη μεγάλη φάση

23' Μαρκάρισμα του Μαλόνε στην περιοχή πάνω στον Χατζηβασίλη, που ζήτησε πέναλτι.

24' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηβασίλη από τον ρεφ για θέατρο.

26' Διπλή φάση για την ΑΕΖ με τον Ρότσα. Επιχείρησε σουτ όμως έδιωξε η άμυνα της Καρμιώτισσας.

32' Από τη μικρή περιοχή μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Σέντρα του Τσουκαλά, ο Χαραλάμπους από πολύ κοντά έπιασε κεφαλιά όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

34' Νέα φάση για την Καρμιώτισσα. Διαγώνιο σουτ από τον Ρόσι, η μπάλα άουτ.

40' Πάσα του Χατζηβασίλη στον Κάστρο. Δεν ήταν τόσο καλό το κοντρόλ του δεύτερου και η μπάλα κατέληξε στον Σπόλιαριτς.

44΄ Από το ύψος της περιοχής, ο Ντιγκινί επιχειρεί το σουτ όμως η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ.

Ημίχρονο στο παιχνίδι

- Έναρξη του β΄μέρους

48' Σουτ του Θεοδώρου εντός περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του διχτύων.

54' Ο Κάστρο είναι στο έδαφος από πλευράς ΑΕΖ. Δέχεται τη φροντίδα του ιατρικού τιμ.

57' Αλλαγές για τις δύο ομάδες.

Για την ΑΕΖ... Ο Κλε στη θέση του τραυματία Κάστρο

Για την Καρμιώτισσα... Ο Αγγελή στη θέση Χαραλάμπους για την Καρμιώτισσα.

64΄ Αποβολή στον Ουεσλάτι! Είναι δεύτερη κίτρινη άρα κόκκινη. Έκανε επικίνδυνο τάκλιν πάνω στον Σαρφό.

Με 10 παίκτες λοιπόν η Καρμιώτισσα.

71' Διπλή αλλαγή για ΑΕΖ, Χριστοφή στη θέση του Παστελλή και Σιφναίος στη θέση του Ρουίζ.

72' Ο Τσουκαλάς εντός περιοχής με γυριστό έπιασε το σουτ, ο Μιλοσάβλιεβιτς ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

75' Εκτός περιοχής σουτ του Σιφναίου, άουτ.

76' Κίτρινη στον Χριστοφή.

78΄Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ωραία κάθετη του Ντιγκινί στον Σιφναίο, που έπιασε το σουτ όμως Σπόλιαριτς το απέκρουσε με σπουδαία απόκρουση.

82' Ο Σλόγκαρ στη θέση του Σαρφό.

84' ΓΚΟΛ η ΑΕΖ 1-0 με τον Σαμπό με σουτ στην κίνηση εντός περιοχής!

Ελέγχτηκε η φάση από το VAR. Υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Ρότσα και το γκολ δεν μετράει.

Έχουμε διακοπή στο παιχνίδι καθώς είναι χαμηλός ο φωτισμός.

90+1 Πέρασαν 7 λεπτά από την ώρα που σταμάτησε το παιχνίδι. Ο φωτισμός σιγά σιγά επανέρχεται και φαίνεται ότι θα ξεκινήσει ξανά το παιχνίδι.

90+2 Στη θέση του Θεοδώρου μπαίνει ο Ματθαίου.

Επανέναρξη του αγώνα. Επανήλθε ο φωτισμός

11 λεπτά ο έξτρα χρόνος

90+10' Πιέζει η ΑΕΖ όμως η Καρμιώτισσα αμύνεται σθεναρά.

ΤΕΛΟΣ

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους (Αγγελή 55΄), Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι, Παουλάβετς.

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Σπανός, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας

ΑΕΖ: Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής (Χριστοφή 71'), Αντωνίου, Σαρφό (Σλόγκαρ 82'), Ρότσα, Κάστρο (Κλε 55΄), Ρέινολντς, Χατζηβασίλης, Ρουίζ (Σιφναίος 71'), Ντιγκινί, Σαμπό.

Στον πάγκο: Στυλιανού, Μπέκερ, Αντωνίου, Σλόγκαρ, Χριστοφή, Ματόγκο, Ντιομαντέ, Σιφναίος, Χρίστου, Ταβάρες, Ιωσηφίδης

Διαιτητής: Volpi Manuel
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας