Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΖ: Φιλικός... συμβιβασμός (Φώτος)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το φιλικό της Παρασκευής (14/07) στο "Αμμόχωστος", ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΖ. Οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1, με τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο μέρος (Κουμουρής - Πουτζιουρής). Οι δύο προπονητές μοίρασαν τον χρόνο και χρησιμοποίησαν πολλούς ποδοσφαιριστές.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του φιλικού αγώνα...

-4' Ωραία ενεργεία από αριστερά του Μιχαηλίδη που έκανε το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο Κίσσας.

-15' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο μπροστά απ' τις δύο εστίες.

-20' Μακρινό σουτ από τον Σολόβεβ, σε ετοιμότητα ο Κίσσας.

-25' Δοκίμασε ξανά ο Σολόβεβ, πάλι ο Κίσσας αντέδρασε σωστά.

-26' Πλασέ του Ριμπέιρο, σταθερά Μπεκάρ.

-28' Διπλή πολύ καλή ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα! Αρχικά ο Παπαγεωργίου έκανε το σουτ από ύψος της μεγάλης περιοχής και απέκρουσε ασταθώς ο Μπεκάρ και στην επαναφορά ο Νάρσινγκ από καλό σημείο έστειλε την μπάλα ψηλά έξω.

-30' Αλλαγή τερματοφύλακα για τη Νέα Σαλαμίνα. Μέσα ο Καλανίδης, έξω ο Κίσσας.

-34' Διαγώνιο σουτ του Μιχαηλίδη, μπλοκάρει ο Καλανίδης.

-44' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Κουζμάνοβιτς έδιωξε δύσκολα ο Μπεκάρ.

-49' Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ντορεγκαράι, μόλις έξω

-54' Διαγώνιο σουτ του Μιχαηλίδη, έξω η μπάλα.

-59' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Δυνατό σουτ του Κουμουρή εντός περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίκτυα της ΑΕΖ για το 1-0!

- 65' Πλασέ του Πουτζιουρή, εύκολα ο Μελισσάς.

-79' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ! Ωραίο σουτ του Πουτζιουρή εντός περιοχής, στα δίκτυα και 1-1!

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας, Λέουκο, Χριστοδούλου, Ντιακιτέ, Βίκτωρος, Ριμπέιρο, Νάρσινγκ, Κουζμάνοβιτς, Καρλίτος, Παπακυριακού, Παπαγεωργίου.

ΑΕΖ: Μπεκάρ, Παστελλής, Γιανίς, Ελευθερίου, Φραγκέσκου, Ρέινολντς, Μιχαηλίδης, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Βρίκκης, Σολόβεβ.