ΑΕΖ-Καρμιώτισσα/Πεντάρα με ανατροπή (φώτος)

Για την 10η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος και για τον β’ όμιλο η Καρμιώτισσα κέρδισε με ανατροπή την αδιάφορη ΑΕΖ με 5-2 και έκανε άλλο ένα βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.

Η ΑΕΖ προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Σιφναίου στο 17’ και Ματόνγκο στο 24’.

Πριν το ημίχρονο η Καρμιώτισσα μείωσε σε 2-1 με τον Θεοδώρου. Αρχές της επανάληψης και στο 48’ ο Κατσαντώνης ισοφάρισε σε 2-2. Δεύτερο προσωπικό γκολ από τον Θεοδώρου στο 66’ για το 3-2 για την ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους η οποία στο 82’ βρήκε και τέταρτο γκολ με τον Ρόσι.  Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ουεσλάτι στις καθυστερήσεις.

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

• «Παιχνίδι είναι, θέλει όρια»
  • «Απαγορεύεται η συμμετοχή από ανήλικα πρόσωπα κάτω των 18 ετών».
  • «Η Meridian κατέχει άδεια Κλάσης A και Β από την ΕΑΣ με αριθμούς άδειας A013 και B009»

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Άρχισε ο αγώνας.

11' Σουτ του Σιφναίου στα χέρια του Σπόλιαριτς η μπάλα.

17' Γκολ 1-0 για την ΑΕΖ με τον Σιφναίο.

24' Γκολ 2-0 για την ΑΕΖ με πλασέ του Ματόνγκο αφού πέρασε και τον Σπόλιαριτς.

σδσα

32' Αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Εκτός οι Ντούμπια και Μιχαήλ. Μέσα οι Θεοδώρου και Ρόσι.

41' Γκολ και μειώνει η Καρμιώτισσα σε 2-1 με πλασέ του Θεοδώρου.

Τέλος πρώτου μέρους.

Άρχισε το β' μέρος.

48' Γκολ για την Καρμιώτισσα και 2-2 με απευθείας εκτέλεση φαουλ του Κατσαντώνη. Ο Κύπριος επιθετικός εκτέλεσε του φάουλ η μπάλα κτύπησε μπροστά στον Μιλοσάβλιεβιτς και δεν κατάφερε να σταματήσει την πορεία της μπάλας.

δασδσα

50' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα σε ανατροπή του Νεοφύτου.

Έξω η εκτέλεση του Κατσαντώνη. Έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ανατροπή η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους.

55' Αλλαγή για την ΑΕΖ εκτός ο Ματόνγκο στη θέση του ο Αντωνίου.

60' Νέο κερδισμένο πέναλτι για την Καρμιώτισσα σε χέρι του Αντωνίου.

Ελέγχεται η φάση από το VAR. Δεν υπάρχει πέναλτι αφού στο ξεκίνημα της φάσης ο Ρόσι ήταν σε θέση οφσάιντ.

63' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα εκτός ο Σπόλιαριτς στη θέση του ο Άντος.

66' Γκολ 2-3 για την Καρμιώτισσα με Θεοδώρου. Πήρε την μπάλα από πλάγια θέση ανέβηκε στο ύψος της περιοχής και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Μιλοσάβλιεβιτς για την ανατροπή.

σαδσα

67' Αλλαγή για την ΑΕΖ. Εκτός ο Σαμπό στη θέση του ο Σαρφό.

74' Αλλαγές για την Καρμιώτισσα. Εκτός οι Θεοδώρου και Κατσαντώνης, στις θέσεις τους οι Γκραντινάρου και Ουεσλάτι.

78' Κίτρινη στον Σιφναίο. Πρώτη στον αγώνα.

82' Γκολ για την Καρμιώτισσα με τον Ρόσι ο οποίος κάνει το 4-2. Ουεσλάτι και Ρόσι συνεργάστηκαν και ο τελευταίος με πλασέ νίκησε τον Μιλοσάβλιεβιτς.

85' Κίτρινη στον Ρόχα.

Τρία λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

90+3 5-2 για την Καρμιώτισσα με πανέμορφο γκολ του Ουεσλάτι με σουτ εκτός περιοχής.

Τέλος του αγώνα.

ΑΕΖ: Μιλοσάβλιεβιτς, Αντωνίου, Σλόγκαρ (77' Γιουσούφ), Χριστοφή (77' Αρτζούμα), Ρόχα, Ματόνγκο (55' Αντωνίου), Ελευθερίου, Σιφναίος, Ντιγκινί, Χρίστου, Σαμπο (67'Σαρφό)

Στον πάγκο: Στυλιανού, Αντωνίου, Σαρφό, Κάστρο, Χαραλάμπους, Αρτζούμα, Ρουίθ, Ταβάρες, Ιωσηφίδης, Γιουσούφ.

Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς (63' Άντος), Μαλόνε, Ντούμπια (32' Θεοδώρου) (74' Ουεσλάτι), Νεοφύτου, Μιχαήλ (32' Ρόσι), Παντελή, Τσουκαλάς, Αγγελή, Κατσαντώνης (74' Γκραντινάρου), Κοβάσεβιτς, Ψύχας

Στον πάγκο: Βιολάρης, Αντος (63'), Μελετίου, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους, Γκραντινάρου, Γκριμπάκιν, Ματθαίου, Ουεσλάτι, Αριστείδου, Πάβλοβετς.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σιφναίος, Ρόχα