Από το 6-6... σε ΑΠΟΕΛ και ΑΝΟ! (Στιγμιότυπα)

Στους πιθανούς αντιπάλους ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωσης στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, είναι και η Στεάουα Βουκουρεστίου. Νοουμένου φυσικά ότι στον Γ' προκριματικό του θεσμού οι ομάδες μας θα αποκλείσουν τις Ζρίνσκι και Βασιλεία...

***Μετά την προκλήρωση, είναι στους πιθανούς αντιπάλους του ΑΠΟΕΛ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

Γιατί η ειδική αναφορά στην Στεάουα; Διότι για να προκριθεί, χρειάστηκε ένα ματς ΕΠΟΣ!
Χθες βράδυ, η Ρουμάνικη ομάδα αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σερβική Μπάτσκα Τόπολα.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 2-1 για τους γηπεδούχους, αποτέλεσμα κανονικής διάρκειας 4-4 (στο 92' οι Ρουμάνοι έκαναν το 3-4 και στο 94' οι Σέρβοι το 4-4), αποτέλεσμα παράτασης 6-6 (με γκολ στο 117' για τους Σέρβους) και νίκη της Στεάουα στο πέναλτι με 5-4!