Έριξε ΤΕΣΣΑΡΑ με μαέστρο τον Ράγιος... (Φώτος)

Ασταμάτητη σε ακόμα ένα παιχνίδι η Ανόρθωση, κέρδισε με 4-0 τον Ολυμπιακό. MVP και πάλι ο Ρούμπεν Ράγιος που πέτυχε δυο γκολ και έδωσε μια ασίστ. Ντούρις και Κατσιαράβα τα άλλα τέρματα. Με το τρίποντο η Κυρία ανεβαίνει στους 17 και επιστρέφει στην κορυφή, με ένα βαθμό περισσότερο από την Ομόνοια που έχει και ένα παιχνίδι παραπάνω.

Το kerkida.net ήταν στο Αντώνης Παπαδόπουλος...

ΤΟ "ΦΙΛΜ" ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Πρώτο σφύριγμα στη Λάρνακα

-2' Πρώτη φάση με το ξεκίνημα. Έγινε σέντρα από τον Εγγλέζου, ο Καλτσάς βρέθηκε σε θέση βολής εξ επαφής αλλά ο Κίκο έσωσε με τάκλιν

-8' Δεύτερη καλή στιγμή για την Ανόρθωση. Ο Ράγιος γέμισε με κόρνερ, ο Σίλντενφελντ κέρδισε την κεφαλιά και ο Κίρεφ έβγαλε την απόκρουση

-Όπως αναμενόταν η εικόνα στα πρώτα 15 λεπτά. Η ομάδα του Τιμούρ κρατά μπάλα και επιτίθεται, αμύνεται και βάζει πίεση στη μπάλα εκείνη του Πάμπου

-18' ΓΚΟΛ 1-0 η Ανόρθωση! Με εξαιρετική κάθετη, ο Ράγιος έβγαλε τον Ντούρις απέναντι στον Κίρεφ, με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να βγαίνει νικητής στο τετ-α-τετ αλλά τον Σλοβάκο να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει με δεύτερη προσπάθεια (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΓΚΟΛ)

-22' Κίτρινη στον Βινίσιους για διαμαρτυρίες μετά από ένδειξη φάουλ

-23' Απευθείας χτύπημα φάουλ απ' τον Ράγιος, πάει έξω

-28' Δυνατό σουτ του Αγιτέ εκτός περιοχής, εύκολα ο Λόρια

-35' Μεγάλη απόκρουση του Κίρεφ... Ο Κατσιαράβα σούταρε εξ επαφής και ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού έπεσε και απέκρουσε

-43' Διακοπή για λίγο, ο Σιντιμπέ είναι στο έδαφος. Μέσα το ιατρικό τιμ

-44' Συνεχίζεται το παιχνίδι, με δέκα για λίγο οι φιλοξενούμενοι

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-45' Επέστρεψε ο Σιντιμπέ

-Ημίχρονο. Πολύ καλύτερη η Ανόρθωση, έλεγξε πλήρως και έφτασε στο γκολ αρκετά νωρίς

-Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Σοάρες στη θέση του Σιντιμπέ που είχε τραυματιστεί προς το τέλος του ημιχρόνου

-53' ΓΚΟΛ 2-0 με τον Κατσιαράβα! Γρήγορη αντεπίθεση, με τον Γκαλίτσιο να δίνει στον Καλτσά, εκείνος γύρισε στον Γεωργιανό που από κοντά πλάσαρε τον Κίρεφ. Ο Καλτσάς ήταν λίγο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό την στιγμή της πάσας του Γκαλίτσιου (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΓΚΟΛ)

-59' Ο Αζουλάο στη θέση του Μπιλάλ

-63' Ο Μαργκάσα στο έδαφος, φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει

-64' Μέσα ο Νταουσβίλι που ήταν έτοιμος να αντικαταστήσει τον Καλτσά. Άλλαξε την αλλαγή του ο Τιμούρ και βγάζει τον Μαργκάσα

-65' Ο Ενόχ στη θέση του Σαμπίνια

-69' Ο Μανθάτης στη θέση του Κατσιαράβα

-Ευκαιρία μετά από αρκετή ώρα. Ο Εγγλέζου σέντραρε και ο Μανθάτης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα έξω

-73' ΓΚΟΛ 3-0 με τον Ράγιος! Ο Κίρεφ έκανε λάθος απομάκρυνση, ο Καλτσάς κέρδισε, έδωσε στον Ντούρις και αυτός στον Ισπανό που με εξαιρετικό πλασέ από κοντά πέτυχε άλλο ένα γκολ (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΓΚΟΛ)

-76' Ο Σαντίκ στη θέση του Ντούρις

-77' Ο Σαντίκ σκοράρει με κεφαλιά αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Δεν ήταν οφσάιντ ο επιθετικός της Ανόρθωσης τη στιγμή της σέντρας αλλά ο Καλτσάς

-86' ΓΚΟΛ 4-0 με τον Ράγιος από κοντά να φτάνει στα εφτά γκολ στο πρωτάθλημα! (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΓΚΟΛ)

-90' Σκοράρει ο Καλτσάς αλλά ακυρώνεται για οφσάιντ το γκολ. Λανθασμένη απόφαση, στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό ο Ελλαδίτης